Navštívte hotel, v ktorom straší vo filme ‚Followed‘

Hororový found footage film Followed vás zavrie do hotela, v ktorom straší.

„Subscribe, click on the notification bell and assault the like button!“

Screen Life žáner, často subžáner hororu, vznikol ako prirodzená evolúcia found footage. Určite ste videli filmy The Den, Unfriended, Searching alebo nedávno Host. Antoine Le sa rozhodol svoj celovečerný debut Followed zabaliť práve do tohto obalu ako výzvu samému sebe. Veril si, že saturovaný žáner dokáže osviežiť vlastným talentom.

Film je vyrozprávaný skrz vlogy, ktoré neznámy používateľ uploaduje na video sociálnu sieť a zároveň ich prezerá. Tie zachytávajú influencera s veľmi príznačným menom DropTheMike, ktorý ako mnohí sníva o subscriberoch a internetovej sláve.

DropTheMike miluje adrenalín a strach. Na tom je jeho kanál postavený. Keď sa mu ponúkne sponzor a zároveň aj príležitosť navštíviť jeden z najstrašidelnejších hotelov v USA, ani na sekundu neváha.

DropTheMike vezme kameru a svojich priateľov do hotela Lennox. Jednou z výziev je zahrať si tzv. výťahovú hru. Ak stlačíte tlačidlá vo výťahu v určitom poradí, otvorí sa brána do nových desivých dimenzií.

Hotel Lennox je inšpirovaný skutočným hotelom Hotel Cecil v Los Angeles. Hotel Cecil sa stal populárnym pre virálne video zobrazujúce na pohľad nevysvetliteľnú tragédiu Elisy Lam. V rovnakom hoteli v minulosti prespávali sérioví vrahovia Jack Unterweger a Richard Ramirez.

Film sa natáčal v dvoch hoteloch – Hayward Hotel a Hotel Normandie. V oboch údajne straší. Viaceré bizarné náhody boli zachytené kamerami počas natáčania. Tie sa dostali aj do finálneho strihu filmu. Počas scény „výťahovej hry“ začali tlačítka same od seba blikať, herec Matthew Solomon musel zaimprovizovať. V scéne v pivnici bolo počuť detský plač. To si všimli až v post-produkcii. Divné je to, že člen ochranky hotela odmietol ísť do pivnice spolu s nimi, vraj tam videl kopu hrozných vecí na to, aby tam dobrovoľne vkročil.

Film Followed zrežíroval Antoine Le a napísal Todd Klick. Zahrali si v ňom Matthew Solomon, Sam Valentine, John Savage, Caitlin Grace, Kelsey Griswold a Sarah Chang.

Followed je z produkcie Viscape Arts, Branded Pictures Entertainment a momentálne sa premieta v amerických kinách. Film si bude možno zakúpiť alebo zapožičať od 1. septembra 2020.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *