Lovenie príšer v seriáli ‚October Faction‘ začne už tento mesiac

Komiksový horor pokračuje.

Vyzerá to tak, že po fiasku s Marvelom sa Netflix chce stať domovom pre fanúšikov komiksov, ktorým temnejšie témy neprekážajú.

Netflix zatiaľ ohlásil 11 rôznych komiksových adaptácií. O hororovom seriáli Locke & Key od Joea Hilla sme písali pred pár dňami. No v druhej polovici januára sa dočkáme ešte jednej adaptácie hororového komiksu.

Tentokrát pôjde o The October Faction, komiksovú sériu vytvorenú Steveom Nilesom, ilustrovanú Damienom Wormom a publikovanú cez IDW Publishing. Nilesa fanúšikovia filmového hororu môžu poznať pre jeho komiksovú minisériu 30 Days of Night (30 dní dlhá noc), ktorá bola sfilmovaná v roku 2007.

Steve Niles je však veľmi populárny tvorca hororových kimiksov. Stojí za dielami Criminal Macabre, Hellspawn, Remains, Simon Dark či Cthulhu Tales.

Seriál October Faction je o dvoch dvojičkách, ktoré zistia, že ich rodičia nie sú nudní poisťováci ale lovci supernaturálnych príšer.

V seriáli si zahrali J.C. MacKenzie, Wendy Crewson, Stephen McHattie, Geoff Allen, Viv Allen, Megan Follows, Sara Waisglass, Maxim Roy, Tamara Taylor a ďalší.

October Faction vyjde 23. januára tohto roku. Dostupný bude aj s českým prekladom na Netflixe

Seriál nájdete tu: https://www.netflix.com/sk-cs/title/80221644

Trailer:

Zábery z traileru: