Dobré správy pre fanúšikov ‚American Horror Story‘

AHS sa len rozbieha.

Seriál American Horror Story patrí medzi najdlhšie bežiace antológie v televíznej histórii. Premiérová epizóda prvej série Murder House bola odvysielaná 5. októbra 2011 a prilákala viac než 3 milióny divákov v USA. Tvorcovia Ryan Murphy a Brad Falchuk môžu za dlhú životnosť ďakovať aj televíznej stanici FX, ktorá je ich stabilným domovom už takmer 9 rokov.

Ryan a Brad majú však aj ďalší dôvod na poďakovanie sa FX. Televízna stanica sa totiž rozhodla objednať si ďalšie tri série American Horror Story, nerátajúc budúcu sériu s poradovým číslom 10. Predseda FX John Landgraf označil Ryana Murphyho a Brada Falchuka za nespochybniteľných majstrov hororu a všetkým pripomenul, že AHS je najvyššie hodnoteným seriálom z produkcie FX.

A má pravdu. Posledná 9. séria nesúca podnázov 1984 sedí na Rotten Tomatoes s 87% pozitívnymi recenziami, čo je viac ako ostatné dve najobľúbenejšie série Asylum a Coven.

AHS: 1984 divákom priniesol príjemne bizarný retro pohľad na osemdesiatkový slasher. Čo však stálym fanúšikom mohlo mierne vadiť je absencia herečky Sarah Paulson. To sa však zmení. Sarah Paulson potvrdila, že sa v jednej z hlavných úloh vráti už do 10. série American Horror Story, ktorej sa dočkáme koncom tohto roku. Detaily o jej postave či o samotnej sérii ešte nie sú známe.