Preskočiť na obsah

Režisér filmu Martyrs vás privedie na územie duchov

Čo sa stalo pred 16 rokmi?

Traumatický zážitok má rozličný efekt na rôznych ľudí a v prípade sestier Very a Beth ide o zreteľný prípad odlišného boja s traumou. Keď boli obe sestry ešte na úplných začiatkoch svojich adolescentných životov, spolu s ich matkou sa presťahovali do čerstvo zdedeného domu po ich tete. Už v prvú noc strávenú v nových priestoroch ich všetky tri pristihla udalosť ako vystrihnutá z hororového filmu. Stali sa totiž obeťami nebezpečnej hry šialených vrahov, s ktorými si však matka šťastne poradila.

Nečudo, že takáto šialená traumatická skúsenosť ovplyvnila ich životy a samotné osobnosti. Zatiaľčo z Beth sa stala úspešná autorka hororových románov, žijúca v obklopení šťastnej rodiny v Los Angeles, Vera padla na úplne dno psychických síl a nikdy sa z neho poriadne nedostala na slobodu.

Po 16 rokoch od mrazivého incidentu sa obe vrátia na miesto činu a to z úplne odlišných dôvodov. Strach vyvolávajúca námraza neopadla zo stien ani po tak dlhom čase, no negatívnymi spomienkami nabité priestory domu sú tým najmenším problémom pre obe sestry.

Tak ako pred 16 rokmi, aj tentokrát sa spustí lavína bizarných vražedných udalostí. V chaose absurdnej situácie nie je jasné, čo sa vlastne deje. Vera sa správa absolútne šialene a podozrivo, no ani ona by si nedovolila vystrojiť taký necitlivý žart.

Vrátili sa vrahovia minulosti alebo návrat na miesto tragédie zničil zvyšky zdravého rozumu u oboch sestier?

A čo ak ide o niečo úplne iné?

Za film Ghostland aka Incident in a Ghost Land je zodpovedný hororovým fanúšikom známy režisér a scenárista Pascal Laugier. Určite ste videli jeho hororové filmy Martyrs (2008) a The Tall Man (2012). V Ghostland si zahrali Crystal Reed, Anastasia Phillips, Emilia Jones, Taylor Hickson, Mylène Farmer, Rob Archer a Alicia Johnston.

Ghostland resp. Incident in a Ghost Land je z produkcie Mars Films, Logical Pictures, 5656 Films a vyjde 14. marca vo Francúzsku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: