Hororový seriál „Marianne“ príde na Netflix už čoskoro

Keď horor ožije.

Blíži sa koniec leta a ak ste už premýšľali nad tým, čo vám bude spríjemňovať chladné, upršané a pravdepodobne chrípkové noci, máme pre vás viac než dobrú správu. Streamovacia služba Netflix si totiž na (takmer) polovicu septembra pripravila svoju originálnu hororovú sériu z francúzskej produkcie.

Čo sa stane, ak príbehy z kníh ožijú, sme mohli naposledy vidieť vo filme Nočné mory z temnôt. No keďže išlo o adaptáciu príbehov pre deti a dorast, po hororovej stránke to nemuselo uspokojiť každého. Ak patríte medzi túto skupinu ľudí, Marianne je stvorená presne pre vás.

Seriál Marianne je totiž o mladej a nádejnej spisovateľke Emme, ktorú bizarné zážitky z detstva inšpirovali k napísaniu viacerých kníh. Tie sa venovali Lizzie a jej boju s čarodejnicou Marianne. Tá má schopnosť obliecť sa do ľudskej duše a spôsobiť absolútny supernaturálny chaos.

Emma si však uvedomí, že jej príbehy sa začnú zhmotňovať v skutočnom svete a Marianne má hysterickú náladu pobaviť sa s vystrašenými ľudskými dušami. Emma pochopiteľne Marianne pozná, veď ju pomohla stvoriť. Nejeden by si myslel, že práve Emma musí vedieť, ako sa zla z iného sveta zbaviť. Na smolu všetkých, Emma ešte nenapísala koniec jej príbehov. Spôsob porazenia Marianne tak prakticky vôbec neexistuje…

Seriál Marianne vytvoril a zrežíroval Samuel Bodin. K scenáru pridal pomocnú ruku Quoc Dang Tran. V seriáli si zahrali Victoire Du Bois, Lucie Boujenah, Tiphaine Daviot, Ralph Amoussou, Bellamine Abdelmalek, Mehdi Meskar, Alban Lenoir, Mireille Herbstmeyer, Corinne Valancogne, Patrick d’Assumçao, Pierre Aussedat a ďalší.

Prvá séria pozostávajúca z ôsmych epizód vyjde na Netflixe 13.09.2019. Seriál je z produkcie Empreinte Digitale a Federation Entertainment.

Trailer:

Zábery z traileru: