Preskočiť na obsah

Jared Leto je marvelovský upír vo filme Morbius

Upír z Marvelu spôsobí zatmenie letného slnka.

Ak ste sa ako nepoškvrnený fanúšik hororu cítili v minulom desaťročí byť v totálnej izolácii od marvelovských blockbusterových udalostí, tento rok vám to Mickey Mouse vynahradí. A áno, v tomto článku sa budeme tváriť, že Venom neexistuje – z dobrých dôvodov.

Hollywood si prechádza bizarnou verziou hororovej revolúcie a my sa môžeme len tešiť, že horor ako žáner pomaly preteká i do obľúbených superhrdinských trhákov. Minulý rok sme tu mali pomerne úspešný Brightburn, v apríli tohto roku nás čakajú Noví Mutanti a v lete nás navštívi obľúbený marvelovský upír Morbius. A to nespomíname ani to, že pokračovanie Doctor Strange s podtitulom In the Multiverse of Madness malo mať veľmi silné hororové elementy. Veď režisérom bol Scott Derrickson (The Exorcism of Emily Rose, Sinister), pokým sa tento mesiac s Marvel produkciou nerozlúčil pre „kreatívne nezhody“.

Tak či onak, tento rok nás čakajú minimálne dva superhrdinské hororové filmy a Morbius, letný blockbuster, dostal tradičný 2:50 minútový „teaser“ trailer.

Morbius, resp Morbius the Living Vampire aka Dr. Michael Morbius, Ph.D., M.D je biochemik trpiaci bizarnou a ojedinelou chorobou krvi. Pri svojej snahe pomôcť sebe i ostatným chorým, sa rozhodne podstúpiť drasticky experimentálnu liečbu s netopiermi. Po prvých výsledkoch presvedčený o úspechu si uvedomí, že namiesto zázračnej liečby našiel svoju novú kliatbu. Pri pokuse zachrániť seba a chorých sa nakazil vzácnym druhom vampirizmu.

Morbius sa ako postava prvýkrát objavila v The Amazing Spider-Man #101 z roku 1971. Filmovú verziu stvárni Jared Leto, frontman kapely 30 Seconds to Mars a Joker, na ktorého sa stále snažíme zabudnúť.

Vo filme Daniela Espinosu si okrem Jareda Letoa zahrali Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris, Al Madrigal a Tyrese Gibson.

Morbius vyjde v slovenských a českých kinách 30.07.2020 vďaka Itafilm a Falcon.

Teaser trailer:

Zábery z filmu:

Značky: