Kult kanibalov vás pozýva na večeru v horore Dachra

Kanibal a okultista?

Tuniský horor Dachra bol medzinárodným divákom predstavený už koncom minulého roka na festivaloch v USA a v Lebanone, no v domovskej krajine sa Abdelhamid Bouchnak so svojim celovečerným debutom predstavil len včera 15.01.2019 v Opéra, Cité de la Culture. V tento deň vyšiel aj nový trailer od Hakka Distribution, nakoľko už 23.01.2019 sa Dachra dostane aj do kín, ktoré navštevujú normálni smrteľníci.

Tento tuniský horor je o Yasmin, študentke žurnalistiky, ktorá spolu so svojimi dvoma spolužiakmi dostane za úlohu pracovať na mŕtvom prípade mladej ženy, ktorú pred 25 rokmi našli brutálne zmrzačenú, s podrezaným krkom a uväznenú v reťaziach. Keď ju doktori dali dokopy, zašité rany si sama roztrhla. Aj preto je už viac než dve desaťročia v blázinci, nesúc si za sebou desivé podozrenia z čarodejníctva.

Novinárska trojica sa pri pátraní dostane do úplne iného sveta. Dachra, zabudnutý vidiek s mlčanlivými ženami, voľne sa pohybujúcimi kozami a visiacimi kúskami mäsa, vyzerá ako z hororového filmu. Yasmin sa však dozvie, že táto dedinka patrí zvláštnemu kultu. Jeho vodca ich privíta a pozve na príjemný nočný spánok, no keď jej jedna odvážna žena pošepká, aby „rýchlo utekali“, začne mať skutočný strach.

Čo by však Yasmin bola za novinárku, keby po prvom náznaku nebezpečenstva okamžite ušla? Dachra skrýva temné tajomstvá, ktoré si zaslúžia dávku pozornosti.

Vo filme z produkcie Shkoon Production a SVP Production si zahrali Yassmine Dimassi, Hela Ayed, Aziz Jbali, Bilel Slatina, Hedi Mejri a Bahri Rahali.

Dachra vyjde 23.01.2019 cez Hakka Distribution.

Oficiálny trailer:

Medzinárodný trailer

Zábery z filmu:

Plagáty: