Preskočiť na obsah

Komunikácia s duchmi a jej riziká v horore Nini Thowok

Nini Thowok otvára bránu do sveta duchov.

Dnes sa na našej ceste spoznávania hororu pozrieme do Indonézie a pripravovanej paranormálnej novinky Nini Thowok, ktorá si minimálne vo svojej domovine predstaví v kinách už 1. marca tohto roku.

Príbeh stavia na klasickejších elementoch haunted house hororu, keďže sa upriamuje na príbeh Nadine, ktorá po svojej babičke Eyang zdedila hosťovský dom v Surakarte.

Čo by mal byť začiatok radosti i miernej starosti s priestormi a pozemkom, sa pomerne rýchlo premení na nočnú moru. Už prvé Nadinine noci, strávené v dlho nepoužívanej a pôvodne zamknutej izbe, prejavia svoju paranormálnu hravosť. Duchovia sa však začnú premávať priestormi i za bieleho dňa a Nadine si je istá, že nejde o hru jej vlastnej mysle.

Nadine začne pátrať po dôvodoch, ktoré sú zodpovedné za dom plný duchov a astrálnych entít a veru, aj sa odpovedí postupne dočká. Hosťovský dom totiž v minulosti patril čínskej rodine, ktorú pravdepodobne bavilo komunikovať s mŕtvymi. Na to sa v Indonézii využívajú bábky Nini Thowok, vyhotovené z dreva, kokosovej škrupiny a nosiace ľudské oblečenie. Svojim vzhľadom pripomínajú bábky Jelangkung.

Tam však Nadinina cesta za odpoveďami nekončí, skôr naopak. Duchovia oslobodení bábkou Nini Thowok majú svoje príbehy a dôvody, ktoré ich držia v našom svete. Nanešťastie pre Nadine, nie všetci duchovia majú dobré úmysly.

Horor Nini Thowok zrežíroval Erwin Arnada. Zahrali si v ňom Natasha Wilona, Amec Aris, Jajang C. Noer, Ingrid Widjanarko, Gesata Stella, Al Buqhory, Nicole Rossi, Slamet Ambari a Lea AW.

Nini Thowok vyjde vďaka TBS Films 1. marca tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: