Preskočiť na obsah

Satanizmus a kresťanská morálka v horore Sulphur for Leviathan

James Quinn dokazuje svoj talent v krátkom filme Sulphur for Leviathan.

Mená James Quinn a Sodom & Chimera Productions sú naším čitateľom veľmi známe. Táto produkčná spoločnosť, ktorej súčasťou je aj spomínaný James Quinn, je zodpovedná za filmy obsahujúce stále živé esencie hororu. Či už išlo o Flesh of the Void, The Temple of Lilith alebo The Law of Sodom, všetky navzájom zdieľali atmosferický vizuál, šialenosť, kontroverznosť, provokatívne témy a myšlienku.

V minulom roku sme písali o krátkom filme The Temple of Lilith, ktorý je o matke temnoty a údajne prvej žene po boku Adama. Tá po finálnej bitke s Bohmi nespravodlivosti povstane a začne zbierať úrodu smrteľných hriechov, čím sa pokúsi ukončiť holokaust spôsobený všetkými svätými.

Ako doplňujúci krátky film vyjde onedlho Sulphur for Leviathan, dotýkajúci sa tém kresťanstva, morálky a satanizmu. V hlavnej úlohe sa predstaví mníška, s ktorej mysľou sa začne pohrávať diabol zvrátenosti. Nepoznané a zakázané túžby ju postupom času úplne ovládnu, čím v nej vznikne podstatný morálny konflikt ničiaci jej doterajší celibátny a čistý život.

Sulphur for Leviathan je pre Jamesa Quinna charakteristicky surreálny, bizarný a vďaka využitiu Super 8 mm, 16 mm, 9,5 mm filmov aj špecificky atmosférický.

K tvorbe tohto arthouse experimentálneho filmu Jamesa Quinna motivovala hlavne emócia hnevu voči Katolíckej cirkvi, ktorej históriu a súčasnosť špinia kontroverzné udalosti ako pedofília, postoj voči nej či sexuálne násilie. Sulphur for Leviathan však prebáda aj anti-racionalizmus a kresťanské morálne koncepty, ktoré by mimo náboženských resp. kresťanských kruhov mali úplne iný charakter a exekúciu.

James Quinn si je vedomý toho, že len samotný dôvod vzniku tohto filmu pôsobí agresívne, no sľubuje, že vo svojej podstate nejde o nič iné, než o snahu položiť viacero otázok o morálke a morálnych zásadách, ktoré vypĺňajú životy bežných ľudí a členov organizovaného náboženstva.

Vo filme si zahrali Susan M. Martin, Jerry Larew, Craig Long a Joseph Knapik. Desivú atmosféru dopĺňa hudba skomponovaná Leannou Primiani. V závere sa divák dočká aj tvrdej hudby od kapely Come to Grief.

Sulphur for Leviathan, tento krátky 13 min. film, by mal vyjsť ešte roku 2018 . Zatiaľ vás naň navnadí nový trailer.

Trailer:

Zábery z filmu a traileru:

Plagát:

Značky:

Komentáre sú uzavreté.