Preskočiť na obsah

Slasher bez stereotypov – Murder in the Woods

Slasher bez stereotypov.

Nový rok je v plnom prúde a na jeho vlnách sa začínajú hompáľať filmové festivaly, z ktorých nás najviac zaujímajú práve tie hororovej príchute. Nakoľko sa masívna väčšina z nich sústreďuje v oblastiach značne vzdialených od našej malebnej krajiny, najviac nás bude teda zaujímať ich filmová ponuka.

Minulý víkend sa v Ronkonkome, NY konal festival Macabre Faire Film Festival a na ňom svoje silné stránky ukázal slasher Murder in the Woods, za ktorým stoja režisér Luis Iga a scenáristka Yelyna De Leon.

Film spĺňa známe parametre slasherov a predkladá príbeh skupiny mladých ľudí v nebezpečenstve vražednej hrozby nachádzajúcej sa v tmavom lese. I napriek tomu však ponúka napätie, gore, mysterióznosť a šokujúce záverečné odhalenie.

Okrem toho chceli režisér Luis Iga a scenáristka Yelyna De Leon vytvoriť film založený na postavách, ktoré nie sú stelesnením stereotypov a karikatúrami svojich kultúr. Murder in the Woods totiž stavia na hlavných postavách, ktoré sú pôvodom z Latinskej Ameriky. Práve ľudia z Latinskej Ameriky bývajú v hollywoodskych filmoch pomerne často len lacnými nástrojmi na stereotypný humor.

Vo filme si zahrala hollywoodska legenda Danny Trejo a vedľa nej sa predstavili José Julián, Jeanette Samano, Kade Wise, Jordan Diambrini, Catherine Toribio a Chelsea Rendon.

Murder in the Woods je z produkcie Rezinate Entertainment a festivalovú púť len začína. Vydanie na iných platformách nie je potvrdené a ani známe.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: