Horor „Vo vysokej tráve“ od Kinga dostal prvý trailer

Len sa nestratiť.

Možno by sme sa už mohli premenovať na King portál, no v konečnom dôsledku nemôžeme za to, že diela Stephena Kinga prichádzajú na naše obrazovky v tak rapídnom tempe. Len pred pár dňami sme vám priniesli trailer na druhú sériu seriálu Castle Rock a už tu máme ďalšiu novinku z dielne majstra hororu.

Streamovacia služba Netflix si už na začiatok októbra prichystala hororovú bizarnosť s názvom In the Tall Grass. Ide o adaptáciu rovnomennej novely, ktorú Stephen King napísal spolu so svojim synom existujúcim pod spisovateľským menom Joe Hill. Táto novela, preložiteľná do názvu „Vo vysokej tráve“, vyšla v dvoch častiach pre časopis Esquire v lete roku 2012. Ak vám tento krátky literárny útvar od Kingovcov nič nehovorí a názov znie príliš triviálne, pekne sa usaďte.

Stephen King je známy svojou láskou „hororifikovať“ banálne a každodenné javy. Veď podľa vlastných slov takmer napísal hororový román o verejných toaletách. Novela In the Tall Grass je v tomto smere podobná.

Báli ste sa ako deti vysokej trávy? Pole, vyššie ako vy sami, rozvaľujúce sa naprieč celým videným svetom. Kto vie, čo sa v ňom mohlo skrývať a Boh vie, ako ľahko sa v ňom dalo stratiť.

Práve s tým sa Stephen King a Joe Hill pohrali v tomto príbehu. Cal sa so svojou tehotnou sestrou Becky vybrali na akčnejší výlet naprieč krajinou. Ten im však prerušilo chlapčenské volanie o pomoc z poľa zahusteného vysokou trávou. Tlmený krik vydesil každého, vrátane chlapcovej matky Natalie, ktorá svojmu synovi vrátila príkaz o tom, aby bol ticho.

Cal sa vybral chlapcovi na pomoc a keďže sa Becky bála zostať na neznámom mieste sama, do trávy vošla aj ona. Chlapca však nikde nebolo a Cal s Becky zostali uväznení v trávnatej klietke.

V poli prežíva temná sila, ktorá si z trávnatého porastu vytvorila vlastný hororový svet. Utiecť je nemožné. No hlad a dehydratácia sú tým najmenším terorom, ktorý čaká ľudské duše vo vysokej tráve.

Film zrežíroval Vincenzo Natali, ktorého môžete poznať vďaka filmom Cube, Splice či Haunter. Zahrali si v ňom Patrick Wilson, Rachel Wilson, Will Buie Jr., Avery Demuth, Laysla De Oliviera a ďalší.

In the Tall Grass vyjde 04.10.2019 na Netflixe.

Trailer:

Zábery z traileru:

Plagát: