Preskočiť na obsah

V horore Don’t Sleep ožijú nočné mory

Nočné mory a desivá realita v horore Don’t Sleep.

Sny vedia človeku buď spríjemniť noc, alebo naopak, premeniť ju na jeden takmer nekonečný bizarný horor. Radi by sme vám tu napísali niekoľko desivých príkladov nočných môr, no nechceme si nakaziť myseľ a trpieť pre pár riadkov, ktoré si aj tak nik neprečíta.

Pointou je to, že Zach počas svojho detstva nemal obyčajné sny s občasnými epizódami nočného teroru. Zach trpel snami o svojom druhom Ja. Bohužiaľ, to je to jediné, čo si v súčasnom dospelom živote pamätá. Rodičia ho v detstve totiž začali brávať k psychiatrovi a ten snový problém vyriešil. Odvtedy boli spomienky na tento úsek jeho života prázdne.

Zach je navyše v serióznom vzťahu so Shawn a spoločne sa nasťahovali do hosťovského domu pána a pani Marinovcov. Aj keď to nie je ich nový a vlastný dom, stále je pre nich symbolom novej kapitoly v ich partnerskom živote.

Či stres, alebo dom samotný, niečo začalo mať negatívny vplyv na Zacha. Jeho sny začali byť čoraz absurdnejšie a nie v pozitívnom zmysle. Okrem toho si začal spomínať na stratenú časť svojho detstva.

Zachovi sa rýchlym prúdom vracajú spomienky na desivé sny o svojom druhom Ja i o tom, ako mával agresívne psychotické stavy a jeho psychiater ho liečil elektrošokmi. Pochopiteľne, návrat stratených kúskov svojho života nie je samo o sebe tak hrozné. Desivé je to, že začal mávať opäť sny o svojom druhom Ja v hororovej detskej podobe.

Do Zachovho života vkĺznu bizarné halucinácie, stratí schopnosť rozlišovať realitu od snov a malý snový Zach terorizuje všetkých okolo seba. Najhoršie je to, že ľudia v rádiuse jeho existencie začnú umierať. Musí to zastaviť. A to docieli len spoznaním pravdy o svojom detstve. Navštívi preto svojho detského psychiatra Dr. Richarda Sommersa a vypočuje si slová, ktoré s prehľadom predčia i tie jeho najhoršie odhady.

Čo sa s ním vlastne deje? Prečo sa jeho druhé Ja- malý Zach vrátil? Kto stojí za vraždami? Kedy sa to všetko skončí? Je jeho láska Shawn pri ňom v bezpečí?

Horor Don’t Sleep je od režiséra a producenta Ricka Biebera, ktorý má režisérske skúsenosti s temnejším žánrom vďaka filmu Rehab (2011). No je nutné dodať, že bol jedným z producentov ikonického sci-fi hororu Flatliners z roku 1990.

Vo filme si zahrali Cary Elwes, Dominic Sherwood, Drea de Matteo, Jill Hennessy, Alex Rocco, Andrew Caldwell, Alex Carter, Marem Hassler, Charlbi Dean Kriek, Dash Williams, Chloe Noelle, Jason Alan Smith, Riley Lio, Muriel Minot, Sinclaire Schaefer.

Don’t Sleep z produkcie MiNDS i CiNEMA vyjde 29. septembra na Digital HD vďaka Freestyle Digital Media.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: