Preskočiť na obsah

It Comes at Night chce rozvíriť hladinu hororového žánru

Hororový žáner čaká prievan v podobe filmu It Comes at Night.

Hororový žáner za jednu sezónu vyprodukuje stovky filmov a divákovi, ktorý tento žáner miluje celým svojim srdcom, sa môže viacero filmov doslova vytratiť z pamäte. Hovoríme o neúmyselnej strate spomienky, niekedy človek nezabudne, aj keď veľmi chce.

Trey Edward Shults je mladý a nesmierne talentovaný režisér a scenárista, ktorý ohúril filmový svet svojou originálnou drámou Krisha (2015). Svojim minimalistickým prístupom zameraným na dialógy a atmosféru preukázal svoju zručnosť natoľko, že získal pätnásť ocenení.

Tento rok sa Trey Edward Shults chystá priniesť nový vietor do hororového žánru a podľa traileru sa fanúšikovia majú na čo tešiť. Je úplne zrejmé, že Shults stavia na záhadnosti, postupnom odhaľovaní a na úderných nepríjemných scénach. Presne tak postavil svoj trailer a poodhalenie deja pre tlačovú správu.

Dozvedáme sa len to, že vo svete zúri zlo s nadprirodzeným pôvodom a muž so svojim synom a svojou manželkou robí všetko preto, aby ochránil ich domov so sídlom v opustenom dome. Aby sa pred hrozbou úspešne ochránili, dodržiavajú prísny režim plný pravidiel. Ich ľudskosť, dôveru a vôľu prežiť otestuje neznáma rodina hľadajúca útočisko.

Trailer i napriek svojej vágnej forme naznačuje, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá a zlo má viacero podôb. Spomínajú sa v ňom otvorené červené dvere. Či ide o metaforu sa dozvieme už v lete.

It Comes at Night vyjde 25. augusta tohto roku a zahrali si v ňom mimo iných aj Joel Edgerton, Riley Keough, Christopher Abbott. O réžiu a scenár sa postaral Trey Edward Shults.

Trailer: