Islandská sopka vypľuje nezvestných ľudí v mysterióznom seriáli ‚Katla‘

Stratení sa vracajú domov v seriáli Katla

Pod Islandom to vrie.

Islandské mestečko Vík sa ocitá v mračne záhadnej nejasnosti. Subglaciálna sopka Katla buble už jeden celý rok. Susediaci ľad sa roztápa, obyvatelia sú evakuovaní a v meste zostalo len dostatok ľudí na zabezpečenie základných služieb. Budúcnosť je naozaj prašná a nikto nevie, kedy sa život vráti do starých koľají. Pravda je však taká, že Vík čaká hádanka omnoho komplikovanejšia, než sú samotné neprestajné erupcie.

Gríma stále pátra po svojej sestre, ktorá sa stratila hneď v prvý deň erupcie sopky pred takmer celým rokom. No teraz sa niečo zmení. Stane sa niečo nevysvetliteľné, priam nemožné. Jej sestra vykročí z okolia Katly, celá zahalená v popole a horúcom prachu. Ide o zázrak? Predsa len, jeden rok prežiť v kolíske pekla je fyzický nemožné. No tento mysteriózny zázrak naberie iné kontúry po tom, čo sa domov začnú vracať ostatní nezvestní. V Katle niečo vrie. Niečo omnoho desivejšie, než si pôvodne mysleli.

Seriál Katla vytvoril Baltasar Kormákur. Zahrali si v ňom Guðrún Ýr Eyfjörð, Íris Tanja Flygenring, Ingvar Sigurðsson, Þorsteinn Bachmann, Sólveig Arnarsdóttir, Guðrún Gísladóttir, Baltasar Breki a mnohí ďalší.

Katla je z produkcie RVK Studios a vyjde na Netflixe 17. júna 2021.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *