Preskočiť na obsah

Údajne skutočný prípad démonického posadnutia v novej dokudráme Demon House

Demon House sa zahráva s démonmi.

Ehm… tak čo, veríte na duchov?

Nakoľko nie sme web venujúci sa skepticizmu ale hororovej zábave, na túto otázku hľadať odpoveď nebudeme. Zároveň však, z etických dôvodov, odmietame prezentovať niečo ako pravdu, ak sú jej základy minimálne podozrivé. Preto dúfame, že tvorcovia filmu o ktorom sa budeme baviť, nepoužijú Google Translate na tento článok.

Asi každý pozná neskutočne zábavné show, v ktorých paranormálni vyšetrovatelia hľadajú odpovede na tie najdesivejšie otázky. Medzi najpopulárnejšie show tohto typu patrí jednoznačne Ghost Adventures na Travel Channel. Najvýraznejšou postavou relácie je Zak Bagans, s ktorým duchovia pravidelne komunikujú a dokonca bol raz aj posadnutý démonom.

I napriek tomu, že Aaron Goodwin, niekdajší člen crew, vypľul na verejnosť informácie o tom, že väčšina hrôzostrašných zvukov (EVP) je dohrávaná neskôr v post-produkcii, útoky duchov sú hrané, viaceré zábery sa točia na viackrát a reakcie crew nie sú úplne autentické, show je naďalej populárna a všetci ostatní sa stále tvária, že to nie je pravda.

A práve samotný Zak Bagans, hviezda seriálu, producent, režisér a médium, onedlho vypustí do sveta svoju dokumentárnu drámu Demon House. Ak s pojmom Demon House nie ste oboznámení, ide o názov pre paranormálnu reálnu ságu v jednom dome v Gary, Indiane, kde Latoya Ammons so svojimi deťmi zažívala paranormálne javy, za ktoré by sa nehanbili filmy Poltergeist alebo The Exorcist. Všetko od rozhádzaných vecí, imaginárnych entít až po lezenie po stenách.

Všetky tieto javy boli údajne potvrdené katolíckou cirkvou a miestnou políciou. I keď sme v úvode písali o tom, že nie sme skeptický blog, je potrebné napísať, že polícia nič oficiálne nepotvrdila – okrem formy zápisnice, a údajná policajná fotografia zobrazujúca duchov bola vytvorená aplikáciou na smartfóne.

Ako by toho nebolo málo, majiteľ domu Charles Reed nikdy predtým nedostal sťažnosti na démonov a psychológovia komunikujúci s deťmi Latoye Ammons prišli k záveru, že hrali a opakovali frázy svojej matky. Navyše, už pred nasťahovaním sa do domu mala rodina problémy so sociálkou pre neplnenie si povinností návštevy školy. Preto údajné detské paranormálne zázraky ako nespavosť, duchovia a nevysvetliteľné ochorenia, mohli byť napojené na históriu zanedbávania výchovy.

Tento dom kúpil Zak Bagans a rozhodol sa vytvoriť šokujúci dokumentárno dramatický film o dome a prípade Latoye Ammons. Zak svoj film natočil a dom nechal zdemolovať, pre údajné paranormálne peklo, s ktorým sa nikdy nestretol a viac nesmie existovať v našej realite.

Nech už veríte čomukoľvek, bude lepšie brať film Demon House od Zaka Bagansa s veľkou dávkou skepticizmu a len ako ďalší z démonických hororových filmov. Vo filme si samých seba zahrali Zak Bagans, Jay Wasley a Billy Tolley.

Demon House je z produkcie Scarecrow Enterprises Production a cez Freestyle Digital Media vyjde 16. marca.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: