Historický horor The Golem dostal plnohodnotný trailer

Hororové historické okienko.

V auguste minulého roka sme napísali o pripravovanom horore The Golem z produkcie Epic Pictures/Dread Central Presents. Keďže film čaká premiéra 01.02.2019 v Los Angeles, minuloročný 40 sekundový teaser trailer nahradila vyše 2 minútová upútavka, ktorá rozhodne láka na atmosférický historický horor.

Golemovia sú neživé (zväčša) hlinené entity prevažne plniace rozkazy svojich stvoriteľov. Tak ako aj v pražskej legende, nie vždy Golem zostane verný svojej poslušnosti.

Práve toho sa dotkne v Litve v 17. storočí zasadený horor The Golem, v ktorom sa židovská komunita ocitne v obkľúčení a pod útokom cudzincov. Tí sú presvedčení o tom, že židia na nich uvrhli kliatbu v podobe moru. Hanna sa na ochranu svojej komunity rozhodne stvoriť golema v podobe zosnulého syna. Jej golem sa však ukáže byť omnoho nebezpečnejší. Hanna tak bude musieť čeliť svojmu hororovému výtvoru, ktorý nosí tvár jej mŕtveho syna

The Golem zrežírovali Yoav a Doron Paz. Scenár napísal Ariel Cohen. Vo filme si zahrali Hanni Furstenberg, Ishai Golan, Lenny Ravich, Alex Tritenko, Brynie Furstenberg a ďalší.

Film je z produkcie Epic Pictures a vyjde pod záštitou lejblu Dread Central Presents. The Golem sa dočká premiéry 01.02.2019 v Los Angeles. 05.02.2019 vyjde na VOD, DVD a Blu-ray.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: