Zlo oblečené v detskej koži v horore The Hole in the Ground

Nevinné peklo.

Filmový festival Sundance sa blíži, čo znamená prísun čerstvých trailerov. Včera sme tu mali upútavku na horor Velvet Buzzsaw a tentokrát tu máme vďaka magazínu Empire Online exkluzívny trailer na írsky horor The Hole in the Ground od Leeho Cronina.

Írske horory zvyknú spravidla vynikať hutnou atmosférou, viď. filmy ako The Hallow, The Canal, A Dark Song či Beyond the Woods. Inak tomu nie je ani v prípade The Hole in the Ground. Kvalitu dokázal predať trailer, ktorý sa rovnako ako ostatní „kolegovia“ stále nesú na vlne Hereditary. Príbeh navyše jemne pripomína (okrem iných) minuloročný The Hollow Child, takže ak ste fanúšikmi hororu so zvláštnymi deťmi, The Hole in the Ground je stvorený presne pre vás.

Ako sme načrtli, film je o mladej matke Sarah, ktorú neľahká minulosť doviedla k rozhodnutiu začať život odznova. So svojim šikovným a inteligentným synom Chrisom sa presťahovali do vidieckeho írskeho mestečka blízko hlbokých lesov. Táto samota im mala prospieť a dopriať im pauzu od situácií a ľudí, ktorých nechali v minulosti.

Bohužiaľ, aj tento nový domov ich stihol hneď vydesiť. Stretli bizarnú susedu, ktorá vystrašila hlavne Sarah. Veď ako by len mohla pustiť Chrisa von bez jej dohľadu, keď vie, že očividne to nie všetci majú v hlave v poriadku?

Túto paranoju znásobila situácia, keď sa jej Chris večer stratil a našla ho v blízkosti obrovskej krasovej jamy. Od tohto momentu totiž začala mať pocit, že sa Chris zmenil. Ide len o jej predstavivosť alebo kožu jej syna nesie „niečo“ z iného sveta?

The Hole in the Ground zrežíroval a napísal Lee Cronin. So scenárom mu pomohol Stephen Shields. Vo filme si zahrali Seána Kerslake, James Quinn Markey, Sarah Hanly, Simone Kirby, Steve Wall, Kati Outinen a iní.

Film je z produkcie Savage Productions, Wrong Men a vyjde 31.01.2019 na DirecTV a neskôr 01.03.2019 cez Vertigo Releasing v UK a A24 v USA.

Trailer:

Zábery z filmu: