Otvorte portál do pekla v horore Dreadout: Tower of Hell

Strach sa blíži.

Ak si spomínate, koncom septembra sme napísali o pripravovanej filmovej adaptácii legendárnej indonézskej hororovej hry DreadOut od Digital Happiness z roku 2014. Vďaka filmovej agentúre Nikkatsu International Sales sa film dostane aj do iných krajín sveta a preto tu máme prvý medzinárodný trailer a s ním aj oficiálny názov, ktorý je narozdiel od čistého DreadOut doplnený o podtitul Tower of Hell. Privítajte tak Dreadout: Tower of Hell.

Pri písaní minulého článku sme mali limitované informácie a vedeli sme len toľko, že divák vo filme uvidí skupinu vysokoškolákov túžiacich po internetovej popularite. Dosiahnuť ju majú chcieť zdokumentovaním najstrašidelnejšieho domu v celej Indonézii.

Tentokrát však vieme viac a aj to, že spojenie medzi filmom a hrou predsa len existuje. Aj tu sa totiž hlavnou postavou stane Linda, ktorej mama tragicky zahynula pred 10 rokmi. Na ten moment si spomína veľmi biedne a to z uplakaného rohu izby, kedy jej mamu líder sekty donútil odrecitovať mysteriózne slová objavujúce sa na prázdnom pergamene. Otvorila tým portál do pekla.

Linda pozná strážnika obytného objektu, v ktorom s mamou bývala, a partia spolužiakov ju poprosí o malú službu. Lovenie duchov je na internete veľmi populárne a táto slávna lokalita by ich dokázala posunúť na prvé miesto.

Amatérski lovci duchov si síce želali primeranú paranormálnu aktivitu, no entity obývajúce temný priestor majú svoje plány. Po odrecitovaní pergamenu sa totiž ocitnú na veľmi záhadnom mieste, ktoré poteší fanúšikov hry.

Film zrežíroval Kimo Stamboel (Macabre, Safe Haven z V/H/S 2). Zahrali si v ňom Jefri Nichol, Caitlin Halderman, Marsha Aruan, Ciccio Manassero, Suzana Sameh, Muhammad Riza Irsyadillah, Miller Khan, Mike Lucock, Cathy Natafitria Fakandi, Hannah Al Rashid a Salvita Decorte.

Dreadout: Tower of Hell je z produkcie GoodHouse, SkyMedia, CJ Entertainment, Nimpuna Sinema & LytoGame. Film vyjde 03.01.2019.

Trailer:

Zábery z filmu: