Z tohto talianskeho hororu vám prejde mráz po chrbte

Talianska Antitéza.

Na opustenom vidieku stojí zvláštny a izolovaný dom. Okrem toho, že ani ten najväčší samotár a mizantrop by v ňom nestrávil jediný deň, vyniká ešte jednou podivnosťou – teplotnými zmenami. Možno to neznie tak desivo, no v priestoroch domu sa pravidelne odohráva bizarné teplotné divadlo. Nikto si ho nevie vysvetliť, no architekt je presvedčený o tom, že príčina musí súvisieť s polohou budovy. Mladá geologička sa rozhodne túto hypotézu potvrdiť sledovaním všetkých prebiehajúcich javov v dome. Bude však musieť v tomto osamotenom dome stráviť aj noc, nakoľko sú tieto nevysvetliteľné zmeny pozorované hlavne v noci.

Nie je známe, či majú geológovia až také obrovské príplatky za nočnú prácu, no mladá a očividne aj skeptická geologička s tým nemá výraznejší problém. Lenže aj vy viete, že píšeme o hororovom filme a preto je jasné, že mladá dáma neprejde rannými dverami s úsmevom na tvári. Skôr naopak. Profesionálka milujúca svoju prácu, pri hľadaní príčiny teplotnej bizarnosti spadne do paralelnej reality vytvorenej z víru najdesivejšieho hororu a delíria. Za nezvyčajné javy totiž môže niečo skutočne mrazivé.

Tento štýlový taliansky horor s názvom The Antithesis inšpirovali ikony Dario Argento a Mario Bava. Dokonca aj o hudbu sa postaral rovnako legendárny Claudio Simonetti ( Suspiria, Deep Red, Dawn of the Dead…). Film zrežíroval Francesco Mirabelli, ktorý v roku 2012 vydal krátky horor Antitesi, na ktorom je tento celovečerný počin postavený. So scenárom mu pomáhali Stefano Ricciardi a Francesco Basso.

V The Antithesis si zahrali Crisula Stafida, Marina Loi, Karolina Cernic, Giulia Ivana Clemente, Giuseppe Contino, Giuseppe Scaglione a ďalší.

The Antithesis je z produkcie Nova Era Spettacoli / Multivision Pictures a s anglickými titulkami vyjde vďaka distribučnej spoločnosti BayView Entertainment. Filmu by sme sa mali dočkať 17.07.2018.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=_B1_p3U5W4Y

Zábery z filmu:

Plagát: