Extrémny horor z čílskych rúk sa ukazuje v novom traileri

Zažite čílsku Traumu.

I napriek tomu, že technická definícia exploitation filmov má viacero podôb, vo väčšine sa pojem exploitation cinema spája so zobrazovaním hraničiacej brutality, sexuálnych aktov a činov, ktoré s ľudskosťou majú pramálo čo spoločné. Medzi tieto filmy patria aj tie s nálepkou „rape and revenge“, ktoré sa, ako názov napovedá, sústredia na sexuálne, fyzické a psychické násilie páchané prevažne na ženách. Tento subžáner sa snaží výdrž diváka odmeniť v treťom akte, ktorý je tradične o pomste obete.

Medzi známe filmy tohto subžánru patria The Last House On The Left (1972), I Spit On Your Grave (1978), Ms. 45 (1985), či dokonca aj Teeth (2007). No Čiľan Lucio A. Rojas sa rozhodol zájsť ešte ďalej a výsledkom toho je jeho nový projekt Trauma. V ňom štyri mladé ženy odcestujú na víkend do odľahlejších miest Čile, kde život nie je taký rušný a budú si tak môcť užiť vzájomnú spoločnosť. Pohodový víkend sa zmení na teror vo chvíli, keď ich napadne psychopatický otec so svojim synom. Dusené strachom a oslobodzované iskrami pudu sebazáchovy sa vydajú na cestu bojovnej pomsty, no ani len netušia, že sa dostanú do špirálovitej pasce bizarnosti, ľudskej krutosti, ponižovania, absurdného násilia a zvráteností, aké by sa nevedeli zrodiť ani len v ich nočných morách.

Lucio A. Rojas sa však snažil vyrozprávať príbeh o krutosti čílskej histórie a postáv, ktoré vo svojej dobe vykonávali veci rovnako desivé a hrozné, aké vložil aj do svojho filmu.

Prirodzene, film zrežíroval a napísal Lucio A. Rojas, ktorý má skúsenosti s hororovým žánrom vďaka filmom Zombie Dawn (2011), Perfidia (2014) a Sendero (2015). Vo filme si zahrali Catalina Martin, Daniel Antivilo, Macarena Carrere, Ximena del Solar, Felipe Ríos, Dominga Bofill, Alejandro Trejo, Max Torres, Claudio Riveros a Eduardo Paxeco.

Trauma z produkcie Black Mandala a Border Motion Cinema zažije premiéru na filmovom festivale Morbido Fest of México, odkiaľ odcestuje na ostatné medzinárodné filmové festivaly. Tento film by sa mal neskôr v decembri tohto roku objaviť aj na streamovacej službe Netflix.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: