Preskočiť na obsah

Extrémne kontroverzný horor z Nemecka vyjde v špeciálnej edícii

Hnev po nemecky.

Poznáte film German Angst? Táto nemecká šialená antológia vyšla v roku 2015 a šokovala nejedného návštevníka filmových festivalov či dokonca milovníkov nezávislých filmov, ktorí siahli po DVD verzii z čistého entuziazmu.

Nie, s tým šokom to naozaj nepreháňame. Samotná trojica režisérov je známa svojimi kontroverznými snímkami. Jörg Buttgereit je zodpovedný za legendárnu nekrofilnú klasiku Nekromantik (1987), samovražedný Der Todesking: The Death King (1990) a sondu do mysle sériového vraha s názvom Schramm: Into the Mind of a Serial Killer (1993). Michal Kosakowski si pre fanúšikov bizarnej kinematografie pripravil dokumentárny film Zero Killed (2012), v ktorom ľudia rozprávajú o svojich vražedných predstavách a tie sú následne pretvorené do krátkych filmov. Posledný z trojice Andreas Marschall má k extrémnemu hororu taktiež blízko, minimálne so svojimi filmami Tears of Kali (2004) alebo Masks (2011).

Aj vám musí byť zrejmé, že ak sa traja šialenci spoja do jedného projektu, vzíde z toho jedine tak masaker, ktorý zvládnu výhradne diváci so silným žalúdkom. A presne takým silným zážitkom je práve German Angst. Film ste ako Slováci a Česi mohli zachytiť hlavne ako nekvalitnú DVD verziu, čo priznala aj samotná distribučná spoločnosť Artsploitation Films. Ak však preferujete krv, gore, absurditu a sexuálne násilie rôznych príchutí vo vysokej kvalite, potešíme vás. German Angst totiž vyjde 19.06.2018 na Blu-ray disku a to navyše s novými bonusmi, medzi ktorými nájdete všetky trailery, záznam Q&A z Fantastic Festu, hodinový komentár k filmu, video zábery z natáčania, fotky z natáčania či nepoužité zábery.

Antológia je prezentovaná ako „Tri nemecké príbehy o láske, sexe a smrti…“ a presne to aj dostanete.

Jörg Buttgereit  vo svojom segmente Final Girl rozpráva príbeh o mladej dievčine žijúcej v špinavom berlínskom v byte. Nežije v ňom sama. Na jej posteli leží zviazaný muž, ktorý jej slúži na choré zábavky.

Michal Kosakowski vo svojom krátkom filme Make a Wish zájde do väčších extrémov. Mladú hluchonemú dvojicu totiž napadnú skinheadi. Pomôcť im však môže zázračný talizman.

No a ako posledný segment figuruje Alraune od Andreasa Marschalla. V ňom sa nechá muž zlákať na sľuby sex klubu, podľa ktorých dosiahne to najväčšie sexuálne vzrušenie a vyvrcholenie. V tejto orgazmickej jazde má pomôcť výťažok z Mandragory. Nanešťastie pre muža, super sex so sebou nesie veľmi bizarné vedľajšie účinky.

Za scenáre nesú zodpovednosť Jörg Buttgereit, Goran Mimica, Michal Kosakowski a Andreas Marschall. V antológii si zahrali Lola Gave, Axel Holst, Annika Strauss, Andreas Pape, Matthan Harris, Daniel Faust, Martina Schöne-Radunski, Denis Lyons, Milton Welsh, Kristina Kostiv, Désirée Giorgetti, Rüdiger Kuhlbrodt a Lucy Lane.

Opakujeme, špeciálna Blu-ray edícia vyjde 19.06.2018 a budete si ju môcť zakúpiť na webe Artsplotation Films.

Ak sa vám však nechce čakať, German Angst si môžete pozrieť na Vimeo a to len za 2.43 EUR. Film nájdete online na tomto linku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: