Preskočiť na obsah

Vyháňanie diabla od scenáristu kanibalistického hororu The Green Inferno

Vyháňanie diabla počas lúpeže.

Ak sa niekedy rozhodnete okradnúť skorumpovaného politika, pre istotu sa obrňte absolútnou apatiou voči všetkému okolo vás. Inak dopadnete ako tri šikovné zlodejské sestry v horore El Habitante od Guillerma Amoedoa, ktorý mimochodom napísal scenáre pre E. Rothove filmy The Green Inferno (2013) a Knock Knock (2015).

V tomto horore má totiž skorumpovaný senátor tak neskutočne laxne zabezpečený dom, že trojica sestier takmer praskla od smiechu. Keď sa priblížili k sejfu a rozhodli sa ho otvoriť, zistili, že to nebude tak jednoduché. Plné adrenalínu a nenávisti voči majiteľovi domu nebrali na nič ohľad a manželov vytiahli z postele.

Obaja však neprejavovali záujem o možnú stratu svojich ťažko zarobených peňazí. Bodaj by si všetko zobrali a odišli. No sestry vystrašil plač a krik o pomoc z pivnice. V nej sa skrývalo o posteľ priviazané a choro vyzerajúce dievča. Znechutené sestry mysleli na tie najhoršie scenáre, no manželia ich jedine varovali a prosili, aby ich dcéru Tamaru neoslobodzovali.

Empatické zlodejky však nepočúvli, dievča oslobodili a tým darovali voľnosť samotnému diablovi.

V El Habitante od Guillerma Amoedoa si zahrali Carla Adell, Fernando Becerril, Flavio Medina, Gabriela de la Garza, Maria Evoli, Nathasha Cubria a Vanessa Restrepo. Film je z produkcie Bh5. Purgatorio, Sobras International Pictures a naposledy sa festivalovo zaparkoval v Belgicku 4. apríla na Brussels International Fantastic Film Festival.

Trailer:

Zábery z filmu (BIFFF):

Plagát: