Preskočiť na obsah

Psychologický horor s Toni Collette od scenáristu filmu ‚Veľký svit nepoškvrnenej mysle‘ príde na Netflix

Jedno stretnutie zmení všetko.

V septembri sa fanúšikovia ťažkých psychologických hororov dočkajú asi najväčšieho darčeku tohto roku. Oscarový Charlie Kaufman, ktorého poznáte ako scenáristu ikonických filmov Veľký svit nepoškvrnenej mysle, V koží Johna Malkovicha či režiséra nezabudnuteľných Synecdoche, New York a Anomalisa, sa totiž vrhol do hororu. Rozhodol sa adaptovať napínavý, temný román Asi to ukončím (I’m Thinking of Ending Things) od Iana Reida. A aby toho nebolo málo, v jednej z hlavných úloh uvidíte fanúšikmi hororu obľúbenú Toni Collette (Hereditary). Za zmienku stoja aj Jessie Buckley (Chernobyl) a Jesse Plemons (The Irishman).

Príbeh je o protagonistke, ktorú poznáme len pod označením „mladá žena“ alebo „priateľka“. Je totiž dlhoročnou partnerkou Jakea. I napriek tomu však nikdy nestretla jeho rodičov. No to sa čoskoro zmení. Blíži sa zima, vonku poletuje sneh a niet lepšieho času na rodinné stretnutie, ako práve v teple druhého domova.

Aspoň to si „priateľka“ nahovárala. Takmer okamžite po príchode na rodinnú farmu a prekročení prahu, sa spustí sled zvláštnych udalostí. Všetko, čo „mladá žena“ vedela o svojom priateľovi prestane dávať zmysel. Podstata jej reality, pocitov a celého sveta, sa transformuje do klbka chaosu, kotúľajúceho sa dolu nikdy nekončiacim kopcom. A čo je horšie je to, že snehová búrka ju zabarikádovala v novej, nepoznanej nočnej more.

Divákov čaká voľný pád do hlbín žiaľu, túžob a krehkosti ľudskej duše.

Asi to ukončím (I’m Thinking of Ending Things) je z produkčnej spoločnosti Likely Story a vyjde 4. septembra na slovenskom a českom Netflixe.

Odkaz na film: https://www.netflix.com/sk-cs/title/80211559

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *