Preskočiť na obsah

Rôzne príchute hororu v pripravovanej antológii By Night: Origins

Antológia By Night: Origins prichádza.

Antologické seriály sú na vrchole svojej slávy. Či už ide o klasickejší formát každej série s iným príbehom, ako napríklad American Horror Story, Channel Zero, alebo o formát, v ktorom je každá epizóda samostatným nezávislým dejom, viď. oslavovaný seriál Black Mirror, antológia vyzerá byť formát skutočne vďačný.

Medzi najikonickejšie antológie patria Twilight Zone (1959-1964) od Roda SterlingaAlfred Hitchcock Presents (1955-1962) a bezpochyby Tales from the Crypt (1989-1996), ktoré si udržiavali zväčša 20-25 minútovú stopáž. Hlavne Rod Sterling so svojim seriálom Twilight Zone v 50. rokoch postavil viaceré štandardy v televíznom vysielaní a svojimi príbehmi sa dotkol spoločenských problémov, vtedajšej politiky, technológií a nadprirodzena. Krátke a desivé poviedky však vždy ponúkali morálnu dilemu v kontexte otázok, ktoré príbehy obsahovali. Rod Sterling, vojnový veterán, vo svojej dobe nemal problém nazývať veci pravými menami a preto sa stal známy pre svoj boj s cenzúrou, rozšíreným rasizmom a heroickým zobrazovaním vojny.

Pripravovaný seriál By Night: Origins od Matta Johnsona a Roberta Unclesa sa plánuje inšpirovať práve atmosférou antologických legiend a dĺžkou trvania jednej epizódy. Tvorcovia sľubujú 10-20 minútové časti, v ktorých divák nájde sci-fi, mimozemšťanov, mysterióznosť, klasické hororové tematiky a hlavne obľúbené konšpiračné teórie. Johnson a Uncles však sľubujú viaceré zaujímavé zvraty a modifikácie známych legiend a po internete kolujúcich príbehov. Každá epizóda sa zavŕta do morálnosti ľudstva a hororu ľudskej existencie. Ak vás to stále nepresvedčilo, tak vedzte, že tvorcovia sa vás budú počas 20 minút snažiť presvedčiť o tom, že všetko má svoju temnú stránku.

V seriáli By Night: Origins si zahrali Joe DeRosa, Gil Glasgow, Christina Rose a iní. Viac o premiére prvej epizódy nie je známe. Vieme lem toľko, že na Halloween na nás vyskočí jedna scéna z prvej epizódy. Tie sú známe zatiaľ tri pod názvami Airborne, Coming Storm a The Crossing.

Trailer:

Zábery zo seriálu:

Plagát:

1 názor na “Rôzne príchute hororu v pripravovanej antológii By Night: Origins”

  1. Pingback: Legendárna antológia The Twilight Zone sa dočká reštartu za pomoci režiséra hororu Get Out - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.