Preskočiť na obsah

Desivá bábika v životnej veľkosti v gotickom horore Automata

Pozor na pekelnú bábiku.

Lawrieho Brewstera a  Hex Studios sme naposledy spomínali v januári kvôli hororu The Black Gloves, ktorý pokračoval v mytológii známeho Owlmana z filmu Lord of Tears (2013).

L. Brewster však spustil financovanie ďalšieho projektu s názvom Automata a ak tvorbu Bewstera trochu poznáte, aj v tomto môžete rátať s gotickými prvkami a arthouse elementmi.

Príbeh filmu Automata sa dotýka historicky legendárnej mechanickej bábiky v životnej veľkosti známej ako The Infernal Princess. Už od jej odhalenia v roku 1786 bežných smrteľníkov privádzala nielen do úžasu, ale aj do stavov strachu a nepokoja. Na to, že išlo o bábiku poháňanú mechanickým systémom, vedela vykonávať nemysliteľné akty, ktoré vynálezcovi priniesli slávu a obdiv.

Ako to však v mnohých prípadoch býva, aj tento vynález sa akoby vytratil z povrchu zemského a to až tak záhadne, že moderní historici a hlavne odborníci na starožitnosti neverili, že The Infernal Princess vôbec existovala. Aj samotný Dr. Brendan Cole strávil väčšinu svojej profesionálnej kariéry búraním mýtov o zázračnej bábike v životnej veľkosti.

Keď však dostane telefonát pozívajúci ho do sídla Blackhall v Blackhall Estate, zostane v šoku. Neznámy hlas ho prosebne žiada o návštevu z jediného dôvodu – v sídle sa nachádza legendárna Infernal Princess a skeptik Dr. Brendan Cole by mohol využiť svoju láskavosť a overiť pravosť tohto prístroja.

Do sídla vezme aj svoju nevlastnú dcéru Rose, o ktorú sa stará po úmrtí svojej manželky. I keď situácia v Blackhall pôsobí pomerne podozrivo, zostane v absolútnom šoku po odhalení esteticky nádhernej a živo vyzerajúcej bábiky. Funguje presne tak, ako sa o nej písalo. No je to skutočne mýtmi objímaná Infernal Princess?

Nech ide o čokoľvek, táto na pohľad mechanická nádhera v sebe skrýva desivé tajomstvá. Tajomstvá, ktoré Brendanovi a jeho Rose prinesú do života teror, strach a odpovede na otázky, ktoré si minimálne Brendan kládol celý život.

Vo filme si zahrali Jamie Scott Gordon (The Black Gloves, The Unkindness of Ravens), Erich Redman (The Danish Girl, The Illusionist), Jonathan Hansler (Axed, The Devil’s Business), Alexandra Nicole Hulme (Lord of Tears, The Black Gloves) a Victoria Lucie (Dartmoor Killing).

Gotický horor Automata je z produkcie Hex Studios a je naplánovaný na decembrové vydanie. K tomu však ľudia v Hex Studios potrebujú pomoc a učiniť tak môžete prispením na ich Kickstarter kampani. Digitálnu verziu filmu si môžete zakúpiť v cene 15 EUR. Ak však máte štedrejšie srdce, môžete prispieť viac a získať bonusy v podobe plyšáka, špeciálnej edície filmu, trička či nádhernej Hex knihy.

Film môžete podporiť TU.

Trailer:

Zábery z filmu: