Preskočiť na obsah

Upíri zaútočia na Bronx v hororovej komédii od tvorcov SNL

Na toto ani krucifix stačiť nebude.

Ak sa počas októbra čakajúc okrem iného aj na sviatok hororu chcete na žánrových trópoch zasmiať, Netflix si pre vás pripravil hororovú komédiu Vampires vs. the Bronx. Za réžiu a príbeh je pritom zodpovedný Osmany Rodriguez, držiteľ Primetime Emmy a režisér Saturday Night Live. Zo „SNL“ crew však nie je jediný. Producentom filmu bol samotný tvorca SNL Lorne Michaels a o kamery sa postaral Blake McClure, ktorý ich mal na starosti aj v SNL od roku 2016 do roku 2018.

Témou filmu je džentrifikácia Bronxu a s ňou spojené socio-ekonomické problémy, ktoré sa výrazne dotýkajú chudobnejších rodín. Skupina tínedžerov sa snaží zo všetkých síl pomôcť malým podnikom v susedstve, no ide o boj s neviditeľným nepriateľom a čo je horšie, na stĺpoch začnú pribúdať letáky s tvárami nezvestných osôb.

Zatiaľ čo z ulíc miznú obyčajní ľudia, postupne ich nahrádzajú privilegované páry a bohaté dámy s drahými kabelkami. Pre život a kultúru Bronxu však nie sú jediným problémom boháči vykupujúci novopostavené apartmány. V nočných štvrtiach Bronxu totiž žije skupina upírov, ktorá je na misii vycicať život z ulíc Bronxu.

Vo filme si zahrali Jaden Michael, Gregory Diaz IV, Sarah Gadon, Method Man, Chris Redd, Adam David Thompson, Imani Lewis, The Kid Mero.

Vampires vs. the Bronx vyjde na Netflixe2. októbra.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *