Preskočiť na obsah

Brutálny a nádherný trailer na horor Latish Falks ponúka umeleckosť a absurditu

Umelecký experiment z Talianska.

Milujete filmy, ktoré vám celým svojim priebehom kladú otázky a keď si myslíte, že konečne nachádzate odpovede, dej vás hodí do absolútneho chaosu nerozhodnosti?

Nuž, taliansky nádejný filmár Federico Gatti vypustil oficiálny trailer pre svoj arthouse horor Latish Falks. Ten vytvoril na základe teórie troch úrovní hororu, ktorý pozostáva z odporu, hororu a teroru. Pridajte nočné mory, paranoju, sex, šialenstvo a dostanete hotový produkt, o ktorý sa Federico Gatti skutočne snažil.

Samotný film je zvláštnou zmesou odlišných časových línií, ktoré však k sebe neoddeliteľne patria. V úvode divák spozná portlandských detektívov MC a Rutmanna, ktorých v jednu noc zobudí telefonát spomínajúci tragickú udalosť v malom mestečku Latish Falks. Jediným preživším je Callum, ktorého našli celého zakrvaveného na úteku naprieč lesom. V stave delíria bol okamžite prevezený na psychologické vyšetrenie, po ktorom MC a Rutmann vytasia svoje detektívne skúsenosti a posnažia sa z Calluma dostať celú pravdu.

Následne sa film prenesie o niekoľko rokov do budúcnosti, v ktorej Callum bojuje so svojou alkoholovou závislosťou a neschopnosťou naplniť svoj spisovateľský sen. Svoju osobnú tragédiu roznáša po nočných osamotených cestách v celom Portlande. Jedna takáto noc mu však zmení život. Stretne totiž záhadnú Juliu.

Juliu prenasleduje záhadný muž. Callum okamžite zareaguje a Juliu vezme pod svoje ochranné krídla. Temný muž mu však stihne podať lístok so svojim telefónnym číslom, na ktoré mu má Callum poskytnúť informácie o záhadnej žene. Údajne mu na nej záleží.

Ich spoločným stretnutím a vášnivým sexom sa však započne obdobie tých najbizarnejších udalostí. Okolo Callumovho domu sa začnú ponevierať mysteriózni ľudia či záhadný motorkár s tmavou helmou neustále nasadenou na hlave.

Pod nátlakom strachu a paranoje sa Callum a Julia presťahujú do mestečka Latish Falks. Mesto, s ktorým ho spája krvou a mysterióznosťou nasiaknuté nešťastie. Latish Falks však nie je miesto, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Juliu čaká nerozuzliteľné klbko absurdity, bizarnosti, nočných môr a halucinácií, ktoré navždy zmenia jej život. Julia si prejde cestou ponižovania a pomsty.

Prečo?

A ako udalosti v Latish Falks súvisia s Callumom a javmi obklopujúcimi Juliu?

Na to si ešte musíte počkať.

Federico Gatti cez svoju produkčnú spoločnosť Stooges Movies stále na filme pracuje a dátum vydania nie je ešte známy. I napriek tomu sa môžete pokochať nádherne šialeným trailerom.

Trailer:

Zábery z filmu: