Preskočiť na obsah

Živé mŕtvoly a prekliate duše v horore Gehenna: Where Death Lives

Gehenna: Where Death Lives

Saipan je ostrov v Tichom oceáne a svojou krásou láka nielen turistov, ale aj biznismenov hľadajúcich vhodné priestory pre podnikanie. Medzi takých ľudí patria jednoznačne Paulina a Tyler, ktorí si prišli na ostrov obhliadnuť potenciálny pozemok rezortu firmy, pre ktorú obaja pracujú. Spolu so svojim kolegom, miestnym sprievodcom a jeho asistentom, sa tak vydajú na túru, ktorá ich má presvedčiť o správnosti investície.

Spoločne však natrafia na tajomnú jaskyňu, ktorú sa rozhodnú preskúmať a možno vyzistiť jej historickú a kultúrnu cenu. Návštevníci si vcelku rýchlo uvedomia fakt, že ide o japonský bunker z 2. svetovej vojny a keďže milujú históriou, pokračujú v exkurzii.

Pozastaví ich až zdeformovane vyzerajúci muž. Ten vystraší sprievodcu až tak, že ho vyprovokuje k odstrčeniu do steny jaskyne. Tento agresívny akt zabarikáduje východ a päticu ľudí uväzní v priestoroch, ktoré záhadne stále dýchajú životom. Nie však obyčajným. Kliatby, čary a tragická smrť vytvorili monštruózne kreatúry, ktoré len veľmi letmo pripomínajú ľudí.

Päticu „zablúdených“ tak čaká nielen hľadanie najbližšieho úniku, ale aj boj o prežitie so živými nočnými morami, a to na bojisku pokrytom vysušenými mŕtvolami.

Gehenna: Where Death Lives je od režiséra a experta na praktické efekty Hiroshiho Katagiru. Ten svoj projekt zafinancoval cez úspešný Kickstarter. Odštartoval ho v roku 2015 a do svojho konca vyzbieral cez 200 tisíc eur.

Vo filme si zahrali Doug Jones, Eva Swan, Simon Phillips, Matthew Hegstrom, Sean Sprawling, Justin Gordon, Katherine Wallace, Lance Heriksen a ďalší.

Gehenna: Where Death Lives vyjde cez Uncork’d Entertainment4. mája tohto roku na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: