Dark Beacon si posvieti na aspekty psychologického hororu

Deark Beacon osvetlí oceány psychologického hororu.

Produkčná spoločnosť Green13Films sa po svojom prvom projekte Demon Baby (2014) resp. Wandering Rose, pustila do filmu Dark Beacon, ktorý sa orientuje na psychologické aspekty hororu. Po ukončení natáčania v septembri minulého roku na ostrove Jersey v lokácii v ktorej blízkosti sa nachádza maják Corbiere, sa hororoví nadšenci čoskoro dočkajú tohto nízko rozpočtového ambiciózneho dielka.

Režisér Coz Greenop sa v Dark Beacon sústredil na emocionálnu nestabilitu a psychologický rozpad vdovy Beth Gadsby, ktorej manžel Christian zahynul za zvláštnych okolností. Beth situáciu nezvládne a spolu s dcérou Mayou odíde na odľahlé neznáme miesto.

Už počas manželstva bola do Beth zamilovaná Amy Wilcock. Tá sa rozhodla Beth nájsť. Amy objaví Beth s dcérou Mayou v domčeku hneď vedľa mohutného majáku. Amy si však rýchlo uvedomí, že Beth nie je celkom pri zmysloch, keď začne rozprávať o duši zosnulého manžela a o tom, že bude spokojný až vtedy, keď zabije ich všetky tri. Amy si nevie vysvetliť túto zvláštnu supernaturálnu paranoju. No jej pôvod sa začne postupne dozvedať. Beth totižto skrýva jedno veľmi temné tajomstvo o ktoré sa s Amy nikdy nepodelila.

Vo filme si zahrali April Pearson (Skins, 2002), Jon Campling (Harry Potter and the Deathly Hallows, 2010), Lynne Anne Rodgers (Diversion, 2016) a Toby Osmond (Urban Decay, 2016).

Na scenári okrem Coza Greenopa pracoval aj Lee Apsey.

Dark Beacon vyjde v tomto roku.

Trailer:

Zábery z filmu: