Pinhead na nových fotkách z natáčania Hellraiser: Judgment

Hellraiser:Judgment stále žije. Chvalabohu.

O ďalšom, v poradí už desiatom pokračovaní hororovej legendárnej série Hellraiser sa šušká dlhšie. Sem tam nová fotka z natáčania a nadšenie hereckého osadenstva udržovali fanúšikov nielen v očakávaniach, ale aj v skepticizme. Pôvodne mal nový Hellraiser vyjsť 28. marca tohto roku, no akosi sa po ňom zľahla zem. Našťastie na povrch vyplávali nové fotky z nakrúcania.

Práva na sériu Hellraiser má totiž produkčná a distribučná spoločnosť Dimension Films. Tá si odniesla kritiku od fanúšikov i samotného originálneho predstaviteľa Pinheada Douga Bradleyho. Aby totiž v Dimension Films nestratili práva, museli unáhlene natočiť nový film a tak Hellraiser: Revelations (2011) bol natočený behom niekoľkých týždňov.

V prípade nového Hellraiser: Judgment ide s vysokou pravdepodobnosťou o ďalšiu záchranu práv. Režisér a scenárista Gary J. Tunnicliffe chcel presvedčiť Douga Bradleyho, aby sa vrátil do svojej slávnej úlohy Pinheada. Ten to odmietol po tom, čo mu nevyhoveli v poskytnutí scenára. Bradley taktiež prejavil smútok nad tým, kam sa raz slávna filmová séria uberá. Je to o to tragickejšie, že v roku 2013 sa začalo hovoriť o reštarte série za pomoci Cliva Barkera, ktorý zrežíroval prvého Hellraisera na základoch vlastnej knihy The Hellbound Heart. Nového Pinheada si tak zahral Paul T. Taylor.

Príbeh ďalšieho Hellraisera sa bude točiť okolo troch detektívov pracujúcich na prípade sériového vraha terorizujúceho mestečko. Čím sú bližšie k skutočnému vrahovi, tým viac sa strácajú v pekelnom bludisku brutality pôvodom doposiaľ nepoznanej dimenzie.

Gary Tunnicliffe sľubuje návrat ku koreňom Hellraiser série, nový mechanizmus zbierania duší a nové postavy.

Hellraiser: Judgment mal vyjsť už minulý mesiac. Nové informácie ohľadom vydania nie sú, no podľa všetkého by sa fanúšikovia mali dočkať traileru veľmi skoro.

Vo filme si zahrali Heather Langenkamp, Paul T. Taylor, Damon Carney, Randy Wayne, Alexandra Harris, John Gulagher, Diane Goldner, Mike Jay Regan, Andi Powers, Jeff Fenter, Helena Grace, Donald Grace Montie.

Nové zábery z natáčania získal portál KinoVlna.