Démon si nájde domov v kostole vo filme Dwellers: The Curse of Pastor Stokes

Nechoďte do kostola.

Exorcizmus resp. prax vyháňania démonických síl primárne z chaoticky sa správajúcich ľudí je v hororovom žánri naďalej populárny. Boli to práve filmy a knihy, ktoré navýšili štatistiky vykonávania exorcizmu v USA v 60. a 70. rokoch 20. storočia až o 50%. Či išlo náhodu alebo ľudia začali byť citlivejší k vlastným posadnutiam je ťažko povedať.

To je však mimo témy. Najpodstatnejšia je otázka: Kam odídu démoni, ktorých exorcista vyhnal z nevinných obetí?

Päť minút googlenia nenašlo odpoveď a preto je prirodzené, že odpoveď musíme nájsť v hororovom filme. Našťastie pre nás, presne tejto téme sa venuje film Dwellers: The Curse of Pastor Stokes od DeShona Hardyho.

Film sleduje príbeh farára Jonathana Stokesa, ktorý v kostole začne pozorovať bizarné a nevysvetliteľné úkazy. Kostol je dom Boží, neexistuje šanca na to, že sa v ňom deje niečo v nesúlade s Božou vôľou. Jonathan sa však mýli. Kostol za posledné obdobie hostil niekoľko rôznych exorcizmov a ako sa dozvie, vyhnané démonické entity síce odídu z tela, no vykázať ich z nášho sveta je omnoho komplikovanejšie.

Vyhnané zlé sily si nájdu nový domov v kostole a keď sa im zachce, návštevníkov odprevadia priamo domov. Vyhnať démona z tela je jedna vec, no vziať si na paškál kostol plný pekelného zla je vec druhá.

Horor Dwellers: The Curse of Pastor Stokes zrežíroval a napísal DeShon Hardy. Zahrali si v ňom Tina Krause, Carrie Plumley, Alan Bendich, Sean A Kaufman, Juliana Castillo, Stacey Giambastiani, Jessica Francis, Tina Jetter, Caitlin Clark a ďalší.

Film je z produkcie Encrypted Minds Productions a Urban Mouse Productions. Špeciálnu premiéru si odbije v New Yorku 25.10.2019.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: