Séria X-Men vstupuje do hororového žánru v novom traileri k filmu The New Mutants

Marvel stretne horor vo filme The New Mutants.

Vážne, po veľmi dlhom čase sa budú fanúšikovia hororu a filmov o superhrdinoch tlačiť v kinách na tom istom premietaní. Minimálne taký je plán Marvelu, 20th Century Fox a režiséra Josha Booneho, keďže divákom spoločnými silami prinesú superhrdinov uväznených v trópoch hororového žánru.

Pravdepodobne ste o filme The New Mutants už počuli, všetko spojené s Marvelom zažíva okamžitý mediálny výbuch a popravde, nebyť zvedavosti a kliknutia na trailer, asi by sme ani neverili tomu, že namočenie nohy Marvelu do hororu mysleli tí hore vážne. Predsa len, človek je vždy pri mediálnych sľuboch skeptický a reči o horore bral zrejme každý len ako spôsob uchopenia výkričníkových nadpisov.

Lenže skutočnosť je iná. Pri sledovaní traileru k The New Mutants je veľmi jednoduché zabudnúť na to, že ide o adaptáciu komiksovej predlohy, ktorá sa spája so svetom X-Menov. Josh Boone sa vyjadril, že bol vždy fascinovaý dvoma vecami – Marvelom a Stephenom Kingom. Aj keď vplyv Stephena Kinga v ochutnávke necítiť, je úplne zrejmé, že horor bude hrať v tomto jedenástom filme v X-Men sérii prím.

The New Mutants sa poprvýkrát objavili v komiksovej edícii Marvel Graphic Novel no.4 s nadpisom The New Mutants na obale. Za ich tvorbou v roku 1982 stáli Chris Claremont a Bob McLeod.

The New Mutants resp. Novú Mutanti sú tínedžerskí superhrdinovia, ktorých trénujú známe postavy Magneto, Professor X a Cable. Vo filme uvidíme piatich mutantov. Budú nimi Magik, Wolfsbane, Cannonball, Sunspot a Mirage. O deji vieme len toľko, že sa bude orientovať na spomenutú päticu, ktorá je držaná proti svojej vôli v nejakom tajomnom zariadení, ktoré pripomína školu a psychiatrickú liečebňu v jednom. Postupne začnú objavovať svoje superschopnosti, ktoré využijú na boj so všadeprítomným zlom. To pôsobí supernaturálnym dojmom a prvky hororu sú veľmi zreteľné. Sám režisér Josh Boone priblížil príbeh frázou „superhrdinovia v strašidelnom dome“.

Podľa všetkého by však malo ísť o adaptáciu príbehovej línie s názvom “The Demon Bear Saga“, ktorá vyšla v roku 1984 a figuruje v nej démonický medveď. Po ňom je v traileri len málinko stôp (odfúknutie čiapky?), no manifestácia desu je v ukážke na úrovni, ktorá fanúšikov hororu určite poteší.

Horor The New Mutants podľa komiksovej predlohy dali dokopy dlhoroční priatelia Josh Boone a Knate Lee. Prvý menovaný film aj zrežíroval. Vo filme uvidíte známe tváre, napríklad Maisie Williams zo seriálu Game of Thrones a Charlieho Heatona zo Stranger Things. Okrem nich si vo filme zahrali aj Alice Braga, Henry Zaga, Blu Hunt a Anya Taylor-Joy.

The New Mutants z produkcie Marvel Entertainment a Twentieth Century Fox Film Corporation vyjde 13. apríla v roku 2018.

Trailer:

Zábery z filmu: