Preskočiť na obsah

Creepypasta The Rake ožila v necenzúrovanej ukážke

Pod povrchom monštrum.

Povedzme si pravdu. Creepypasty nezvyknú prekvitať úžasnou kvalitou. The Expressionless? The Russian Sleep Experiment? Jeff the Killer? The Rake? Nečudo, že aj týmto fenoménom inšpirovaný seriál Channel Zero pozmenil, čo sa dalo. Vybrať si tie najlepšie elementy a zvyšok zahodiť. Taký je asi ten správny prístup.

Rovnako je to aj pri filme The Rake, ktorý sa inšpiroval rovnomennou creepypastou. Vznikla údajne v roku 2005, no dokopy ju dal Bryan Somerville pre web SomethingAwful.com o rok neskôr. Príbeh o humanoidnej kreatúre s pazúrmi, ktorá máva pestré emocionálne fázy a podobá sa na nahého človeka / psa znie sám o sebe dosť genericky.

Režisér Tony Wash a scenárista Jeremy Silva sa rozhodli dať príbehu o čudesnej kreatúre pevnejšiu kostru a trochu oživiť mytológiu okolo celej supernaturálnej entite.

Vo filme sa divák stretne s dospelými súrodencami Benom a Ashley, ktorí v mladom veku prišli veľmi tragickým spôsobom o svojich rodičov. I keď osoba údajne zodpovedná za tento hrozivý čin zomrela krátko po incidente pred 20 rokmi, Ashley stále verí tomu, že vraždu nespáchal človek. Celých 20 rokov bola nezdravo posadnutá príbehom o zvláštnej kreatúre, ktorú v osudovú noc podľa svojich tvrdení zazrela.

Teraz, keď sa súrodenci po dvoch desaťročiach znovu stretnú, téma úmrtia rodičov opäť spadne do prúdu vzájomnej konverzácie. Ashley stále presvedčená o príšere a Ben zúfalý z psychického stavu jeho sestry. Bena nedokážu presvedčiť ani len miestne legendy o kreatúre The Rake.

Ben však svoj dôkaz dostane. Entita The Rake má s ich rodinou totiž nevybavené účty.

Film The Rake je z produkcie Red Band Films, Scotchworthy Productions a zahrali si v ňom Izabella Miko, Shenae Grimes-Beech, Rachel Melvin, Joe Nunez, Joey Bicicchi, Stephen Brodie a Alexa Nasatir.

The Rake vychádza na DVD a na digitálnych platformách dnes 5. júna cez distribučnú spoločnosť Sony Pictures Home Entertainment.

Trailer:

NSFW (18+) exkluzívny klip pre Dread Central:

Zábery z filmu:

Plagát: