Preskočiť na obsah

Creep 2 od producentov Insidious a Paranormal Activity príde už čoskoro

Čudák sa vracia v horore Creep 2.

Spomínate si na nezávislý hororový film Creep, vydaný v roku 2015 (s festivalovou premiérou v 2014)? Išlo o režisérsky celovečerný debut Patricka Bricea, ktorý pomohol napísať a hlavne, v ktorom si zahral Mark Duplass.

Išlo o komornejší a intímnejší film, v ktorom mohol divák sledovať príbeh Josefa. Ten si na Craigslist uverejnil inzerát o hľadaní niekoho, kto by s ním strávil jeden deň a celý ho zaznamenal na kameru. Prihlásil sa Aaron, ktorý to zobral ako príjemnú možnosť zarobiť si.

Keď sa sa stretnú na osamotenej chate, Josef sa rozhovorí o svojom živote. V minulosti porazil rakovinu, nedávno mu našli nádor na mozgu a zostáva mu len pár mesiacov života. Jeho manželka Angela je tehotná a video, ktoré má natočiť Aaron, má slúžiť ako odkaz otca pre svoje dieťa, ktoré nikdy neuvidí.

Ak ste film nevideli, tak okamžite prestaňte čítať a preskočte celý odstavec. Lebo tí, ktorí mali možnosť film vidieť vedia, že Josef sa zamiloval do strašenia Aarona a vymýšľania si bizarných príbehov. Najzaujímavejším z nich je určite ten, ako si nasadil masku vlka Peachfuzza a zahral si znásilnenie svojej ženy, ktorú podozrieval z toho, že miluje zvieratá viac, než ostatní. Celý horor sa začne v momente, keď náhodou Aaron zodvihne Josefov telefón a dozvie sa, že kontakt s menom jeho manželky v skutočnosti patrí jeho sestre, ktorá Aarona okamžite varuje pred Josefom, pretože má „vážne problémy.“  Tu to pre istotu ukončíme, no povedzme, že Josef mal záľubu v maskách a ešte radšej zbieral ľudí samotných.

Určite sa každý zhodne na tom, že ten film stál a padal na hereckom výkone Marka Duplassa, ktorý stvárnil milého a zároveň veľmi zvláštneho chlapa na jednotku. Keďže išlo o found footage film s POV scénami, divák sa cítil skutočne nepríjemne. Preto sa môžete začať tešiť z toho, že Mark Duplass sa objaví aj v pokračovaní s názvom Creep 2. A keď už sme pri tom, k režisérskemu žezlu sa vrátil aj Patrick Brice.

Tentokrát sa ako diváci stretneme so Sarou (Desiree Akhavan), experimentálnou video umelkyňou, ktorá svoje umenie stavia na osobnom a intímnom kontakte s osamotenými ľuďmi, prevažne mužmi. Náhodou natrafí na ponuku „video tvorby“ vďaka online inzerátu. Zadávateľ ju okamžite zaujme a bez zaváhania za ním vycestuje na osamotenú chatu v lese.

Tam sa stretne s mužom (Mark Duplass), ktorý jej prezradí, že je sériový vrah a pokúsi sa ju presvedčiť, aby zostala a spravila video. Keďže Sara miluje viac svoje umenie ako jej vlastný život, súhlasne prikývne.

Creep 2 bude opäť z produkcie Blumhouse a Duplass Brothers. Spoločnosť Blumhouse Productions je zodpovedná za série Paranormal Activity, Insidious, či The Purge. Takže dvojka bola v dobrých rukách. Creep 2 vyjde 24. októbra na digitálnych platformách vďaka distribučnej spoločnosti The Orchard. Ku koncu roka sa objaví aj na Netflixe.

Keď sme pri Netflixe, prvú časť by ste tam ešte stále mohli stihnúť. Tak sa do októbra navnaďte na Creep 2. A aby sme nezabudli, Creep bude trilógia, takže nás čaká ešte jeden posledný tretí film.

Trailer na Creep 2 ešte nie je, takže vám môžeme ponúknuť len prvú snímku z filmu.

1 názor na “Creep 2 od producentov Insidious a Paranormal Activity príde už čoskoro”

  1. Pingback: Creep 2 od producentov Insidious s oficiálnym trailerom - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.