Preskočiť na obsah

Chuť na mozgy uhasíte už o mesiac so seriálom iZombie

iZombie už vo štvrtej sérii.

Už ste niekedy premýšľali nad tým, ako chutia ľudské mozgy? Konzistenciou údajne pripomínajú tofu alebo želatínu, no seriál iZombie ich vykresľuje ako jedlo velikánov. Dajú sa pripraviť na sladko, na slano a kreatívni jedáci by si veľmi rýchlo vytvorili vlastnú pestrú kuchársku knihu. Nuž, ale nakoľko je jedenie ľudských mozgov minimálne amorálne, nezostáva nám nič iné, než slintajúc dumať alebo slintajúc čakať na deštrukciu tohto tabu.

Tento článok však nie je úvahou o jedení ľudských orgánov. Populárny zombie detektívny seriál iZombie príde čoskoro už so svojou štvrtou sériou a v meste Seattle to podľa nového traileru vyzerá na poriadne peklo.

Ak vám seriál iZombie nie je povedomý, tak ide o voľnú seriálovú adaptáciu komiksov iZOMBiE. Diváci sa v nej opäť stretnú s asistentkou koronera Oliviou Moore a jej geniálnou partiou. V mestečku Seattle sa totiž od prvej série začal šíriť zombie vírus, ktorého pôvod sa viaže k substancii Utopium a k populárnemu nápoju Max Rager. Zombíci potrebujú mozgy a protilátka nie je v 100% bezpečnom a odskúšanom stave.

Rekapituláciou troch sérií nikoho zaťažovať nebudeme, no spolunažívanie ľudí a zombíkov vôbec neprebieha podľa optimistických predstáv. Okrem toho je v tom veľa peňazí. „Produkcia“ mozgov je rozrastajúci sa biznis a tí najmocnejší zombíci milujú elitárstvo i v tomto smere.

Vo štvrtej sérii sa fanúšik dočká rozdeleného mesta Seattle a čoraz intenzívnejšieho konfliktu medzi ľuďmi a zombíkmi. Zo Seattle sa má v konečnom dôsledku stať domovina pre zombíkov. Nie všetkým sa to však pozdáva. Ako to nakoniec dopadne môžete začať sledovať od 26. februára, kedy vyjde prvá epizóda štvrtej série na televíznej stanici The CW.

Trailer:

Zábery z traileru: