Preskočiť na obsah

Owlman privedie k životu ďalšiu nočnú moru

The Black Gloves pokračuje mytológiu Owlmana.

Režisér Lawrie Brewster a scenáristka Sarah Daly v roku 2013 priniesli unikátny a do značnej miery arthouse horor film Lord of Tears, ktorého virálna marketingová kampaň vo forme „pranku“ predstavila desivú postavu Owlmana. Lord of Tears mal však veľmi ďaleko od ľakačiek. Sám režisér Lawrie Brewster sa vyjadril v tom zmysle, že chce do hororového žánru priniesť niečo nové. To sa mu aj podarilo.

Lord of Tears vyrozprával príbeh o školskom učiteľovi Jamesovi, ktorému nedávno umrela matka a šialené nočné mory zobrazujúce humanoidnú sovu mu nedávali spávať. Presťahoval sa do domu, v ktorom strávil detstvo, dúfajúc v nájdenie odpovede pre jeho hrozivé sny. Našiel však len krutú realitu, omnoho desivejšiu ako jeho opakujúca sa nočná mora.

Po intenzívnej crowdfundingovej kampani na Kickstarteri sa Lawriemu podarilo vyzbierať dostatočné množstvo financií k post-produkcii a pokračovanie Owlmanovej mytológie s názvom The Black Gloves AKA The Owlman: Chapter II tak dostalo dátum vydania špeciálnej troj diskovej zberateľskej edície.

Príbeh The Black Gloves je zasadený do 1940 noir atmosférického Škótska, kde sa psychológ Dr. Finn Galloway snaží vyriešiť čudesnú záhadu. Jeho zosnulá pacientka trpela iracionálnym strachom zo sovej postavy, ktorá terorizovala jej myseľ a zdravý rozum. Dr. Finn Galloway však prišiel na zaujímavú skutočnosť. Niekdajšia pacientka a známa balerína Elisa Grey sa taktiež sťažovala na mentálny teror tzv. Owlmana.

Elisa Grey žije v absolútnej sociálnej izolácii v Baldurrock Estate v škótskych vrchoch, pod drobnohľadom nepríjemnej opatrovateľky Loreny Velasco. Práve v temnom prostredí Baldurrock Estate sa Dr. Finn Galloway dozvie pravdu o Owlmanovi a jeho spojitosti nielen so smrťou svojej pacientky.

The Black Gloves je už štvrtým filmom zo spolupráce režiséra Lawrieho Brewstera a scenáristky Sarah Daly. Vo filme si zahrali Macarena Gómez, Nicholas Vince, Alexandra Nicole Hulme a Jamie Scott-Gordon.

The Black Gloves AKA The Owlman: Chapter II z produkcie Hex Media vyjde vo februári tohto roku a to v nádhernej zberateľskej edícii, ktorá okrem rozhovorov a komentára obsahuje dokument Cult of the Owlman a príbehy o Owlmanovi.

Film si môžete objednať na tomto odkaze.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky:

1 názor na “Owlman privedie k životu ďalšiu nočnú moru”

  1. Pingback: Desivá bábika v životnej veľkosti v gotickom horore Automata - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.