Preskočiť na obsah

Charlotte nie je v dome sama…

Diabol v skrini.

Tzv. house sitting resp. staranie sa o dom využívajú rodiny počas dovoleniek alebo dlhších pobytov mimo vlastného majetku. Okrem kŕmenia prípadných domácich miláčikov je hlavnou náplňou práce house sitterky trčať v dome, kým sa niekto nevráti. Hlavne v USA si totiž poisťovne zmluvne zaisťujú to, aby majiteľ domu pri odchode na 48 a viac hodín zabezpečil prítomnosť house sitterky. V inom prípade neuhradia škody v dome, ktoré vzniknú mimo dohľadu zodpovednej osoby.

A presne taký job si nájde študentka Charlotte, ktorú starší manželský pár potrebuje na dohľad nad domom v ich dočasnej absencii. Na víkend si totiž musia odskočiť na jednu spoločenskú udalosť. Keďže vlastnia nádherný a obrovský dom, je pre nich úplne prirodzenou voľbou zveriť ho do rúk inej osoby, i keď boli zo začiatku skeptickí.

Charlotte bude musieť v dome stráviť tri noci. Zo začiatku má z toho príjemný pocit a i keď dom hlavne za tmy pôsobí mierne strašidelne, tri noci sú tri noci a peniaze sa vždy zídu.

Jej pobyt v dome však začnú znepríjemňovať zvláštne udalosti. Najprv jej robia spoločnosť živé nočné mory a neskôr ju ovládne pocit, že sa v dome niekto alebo niečo nachádza. Vŕzganie, otváranie dverí, štrngotanie a čudesné zvuky. Niečo nie je v poriadku.

A má pravdu, v dome naozaj nie je sama…

Film The Sitter zrežíroval Simon Richardson. Zahrali si v ňom Richard Kilgour, Jill Buchanan, Bjorn Franklin, Samantha Schnitzler a Aisling Knight.

The Sitter vyjde cez distribučnú spoločnosť Wild Eye Releasing a to v júni tohto roku.

Trailer:

Zábery z filmu: