Preskočiť na obsah

Uniknite smrti v novom horore od režiséra Insidious: The Last Key

Únik pred smrťou ako hra.

Adam Robitel je talentovaný režisér, ktorý fanúšikov hororu zaujal so svojim filmom Taking of Deborah Logan v roku 2014 a neskôr dostal šancu sadnúť si na majestátnu stoličku pri filme Insidious: The Last Key. I keď táto časť obľúbenej hororovej série príliš nezaujala, Adam Robitel mal na vlažnom fanúšikovskom ohlase najmenší podiel.

Tentokrát dostal Adam Robitel šancu režírovať psychologický horor Escape Room z pier Bragiho Schuta a Marie Melnik. Obaja pritom nemajú veľké žánrové skúsenosti. Schut naposledy napísal scenáre k epizódam seriálu Ninjago: Masters of Spinjitzu,  predtým k filmu Season of the Witch s Nicolasom Cageom a Maria Melnik pre zmenu pomáhala pri scenároch pre seriály Black Sails a American Gods.

Na filme Escape Room sa začalo pracovať už v roku 2016 a i keď ide o koncept veľmi silno inšpirovaný klasikami Saw a Cube, dnes vydaný trailer pôsobí zábavne, akčne a nervózne. Vyzerá to tak, že Sony Pictures sa svoje januárové okno rozhodlo vyplniť práve týmto adrenalínovým filmíkom.

Dej pritom pôsobí pomerne povedome. Šestici predom vybraných ľudí príde poštová zásielka, v ktorej sa nachádza špeciálny hlavolam. Po jeho vylúštení na šesticu cudzincov vybehne pozvánka do novej a pritom najnáročnejšej únikovej miestnosti organizovanej spoločnosťou Minos Escape Rooms. Komu sa podarí uniknúť ako prvému, vyhrá odmenu jeden milión amerických dolárov. Háčik je len v tom, že narozdiel od bežných únikových miestností, táto ponúka smrteľné nástrahy… veľmi smrteľné nástrahy.

V Escape Room si zahrali Taylor Russell, Logan Miller, Deborah Ann Woll, Jay Ellis, Tyler Labine, Nik Dodani a Yorick van Wageningen.

Film je z produkcie Columbia Pictures a vyjde 04.01.2019 cez Sony Pictures Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: