Preskočiť na obsah

Legendárny vražedný škriatok sa vracia

Škriatok sa vracia!

Keďže je (o chvíľu už nebude) 17. marec, znamená to, že sa (nielen) v Írsku oslavuje Deň svätého Patrika. Ide o jeden z najväčších írskych sviatkov a i keď má náboženské a kultúrne pozadie, oslavuje sa fontánami alkoholu a miernym pouličným násilím. Významnou postavou sviatku je pochopiteľne sám sv. Patrik, jeden z najdôležitejších patrónov Írska, no tento slávnostný deň zdobia aj štvorlístky a hlavne škriatkovia v zelených oblečíkoch.

Škriatkovia sú podľa írskeho folklóru prešibané postavičky milujúce pasce a svoje zlato, no to by nebol hororový žáner, keby škriatkovský folklór nevytlačil na maximum svojich možností… A tak vznikla hororová séria Leprechaun

Prvý film zo série vyšiel v roku 1993 pod názvom Leprechaun a za ním nasledovalo ďalších šesť filmov. Posledný v roku 2014 pod názvom Leprechaun: Origins. Malo ísť o reštart celej série, no z tohto plánu po neúspechu zišlo.

V marci 2019 sa vražedný škriatok Lubdan vráti vo filme s pracovným názvom Leprechaun Returns na stanici Syfy. I keď séria Leprechaun bola vždy príjemným krvavým pobavením, ktoré nie je potrebné brať vážne, v tomto prípade sa réžie chopil Steven Kostanski, zodpovedný za nami obľúbený horor The Void (2017). Scenár dala dokopy Suzanne Keilly, ktorá napísala epizódu Ashy Slashy zo seriálu Ash vs Evil Dead.

Príbeh nového filmu sa bude odohrávať 25 rokov po udalostiach prvej časti. Z originálu porazeného škriatka nechtiac zobudia dievčatá z univerzitného sesterstva, keď sa rozhodnú zdemolovať chatku kvôli novej výstavbe sesterského domu.

Vo filme si zahrajú Taylor Spreitler (Kevin Can Wait), Pepi Sonuga (Ash vs Evil Dead), Sai Bennett (Lake Placid: Legacy), a Linden Porco (Channel Zero: Butcher’s Block).

Teaser trailer:

Záber z traileru:

Značky: