Preskočiť na obsah

Morbídny kancelársky chaos od režiséra Pach Krvi 2

Mayhem je dokumentom o svete kancelárskeho života.

Práca v kancelárii vie skutočne skracovať život. Ide o mundánnu záležitosť v sterilnom prostredí, kde jedinou adrenalínovou aktivitou je minimalizovanie okna webového prehliadača na ktorom je Facebook.

Je to o to horšie pre toho, koho úlohou je byť v takomto prostredí kreatívny a plný nápadov. Naozaj nič nerozpáli ľudskú tvorivosť tak, ako biele steny, otravný zvuk tlačiarní, vŕzgajúce stoličky, či kolega pochutnávajúci si na gréckom šaláte. Z toho dôvodu obrovské technologické firmy ako Google a Facebook premieňajú svoje pracoviská na zábavné parky. Nie každý pracuje pre Google a nie každý slovenský zamestnávateľ hádže peniaze na svojich zamestnancov.

To inšpirovalo Joea Lyncha a Matiasa Carusoa pre ich film Mayhem. Joe v minulosti pracoval v korporátnom prostredí a vysalo to z neho dušu. Z tohto dôvodu ho Matiasov scenár presvedčil a spoločne sa pustili do krvavého projektu.

V ňom uvidíte Dereka, ktorého život sa kompletne zmení a to len v jeden hrozný deň v práci. I keď svoju prácu nikdy extra neobľuboval, starala sa o platenie šekov. Preto ho dosť naštve, keď ho neprávom z práce vyhodia. Plný pocitov neprávosti a s hnevom kolujúcim v žilách sa nevie dočkať toho, kedy prejde cez prah dverí a na opätku ukáže do okien vedenia jeden masívny prostredník.

Lenže keď sa darí, tak sa darí. Z ničoho nič sa dozvie, že celá budova je minimálne na osem hodín v karanténe kvôli záhadnému vírusu, ktorý mení ľudí na zvieratá konajúce na základe svojich najtemnejších túžob a základných inštinktov. Keď sa šialení ľudia začnú nebezpečne približovať, nezostane mu nič iné, než bojovať o svoj život. Našťastie stretne svoju bývalú klientku, ktorá s nim zdieľa momentálny hnev na vedenie firmy. Namiesto vyvraždenia si cesty na prízemie pôjdu smerom hore na najvyššie prostredie, kde sú v bezpečí schovávajúci sa členovia vedenia. Derek je plný vírusového adrenalínu a potrebuje im o svojom vyhadzove a fungovaní spoločnosti povedať svoje.

Film zrežíroval Joe Lynch (Pach krvi 2, 2007) a scenár napísal Matias Caruso, pre ktorého ide o prvý celovečerný projekt.

Vo filme si zahrala aj hviezda seriálu The Walking Dead Steven Yeun, či Samara Weaving, ktorú sme spomínali v súvislosti s hororom The Babysitter.

Okrem nich dvoch v Mayhem uvidíte hercov a herečky ako Dallas Mark Roberts, Caroline Chikezie, Mark Stewart Frost, Kerry Fox, Lucy Chappell a Steven Brand.

Mayhem z produkcie Circle of Confusion a Royal Viking Entertainment vyjde 10. novembra na VOD vďaka RLJ Entertainment.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: