Candyman od režiséra filmov ‚Uteč‘ a ‚My‘ dostal trailer

Candyman. Candyman. Candyman. Candyman. Candyman.

Legenda sa pozrie do zrkadla.

Candyman, slasher z roku 1992 inšpirovaný poviedkou The Forbidden od Clivea Barkera, patrí medzi najlegendárnejšie hororové filmy a najvýznamnejšie slashery. Príbeh odohrávajúci sa v bytovej výstavbe Cabrini-Green v Chicagu divákom predstavil už ikonickú legendu o desivom Candymanovi s hákom namiesto ruky, ktorý si príde po život každého, kto jeho meno vysloví päťkrát pred zrkadlom.

Po obrovskom úspechu vyšli ešte ďalšie dva filmy, ktoré sa svet rozhodol ignorovať. Išlo o Candyman: Farewell to the Flesh (1995) a Candyman: Day of the Dead (1999). Onedlho však vyjde prerábka Candymana zasadená do súčasnosti. Dobrou správou je však to, že projekt mal pod palcom Jordan Peele, známy pre hororové filmy Get Out (Uteč) a Us (My).

Sídliská v bytovej výstavbe Cabrini-Green odjakživa dýchali šialenou legendou o supernaturálnom vrahovi Candymanovi, ktorého stačilo pozvať päťnásobným vyslovením jeho mena pred zrkadlom.

Dnes je však už všetko inak a kedysi chudobné štvrte vybudované pre sociálne slabšie obyvateľstvo prešli masívnou gentrifikáciou. Na ich miestach vyrástli moderné apartmány obývané generáciou Y. Do jedného takého luxusného bytu sa nasťahoval výtvarný umelec Anthony spolu so svojou priateľkou a úspešnou riaditeľkou galérie Briannou.

Keď Anthony stretne Williama, muža pamätajúceho si šedú minulosť Cabrini-Green, dozvie sa pravdu o hororovej legende Candymana. Keďže Anthony nezažíva najlepšie obdobie svojej kariéry, rozhodne sa v tvorbe umenia inšpirovať práve desivým Candymanom. Tým však do svojho sveta pozve horor, na ktorý sa súčasnosť snažila zabudnúť.

Film zrežírovala Nia DaCosta a scenár dali dohromady Jordan Peele a Win Rosenfield. Vo filme si okrem iných zahrali Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Tony Todd, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo a ďalší.

Candyman je z produkcie Monkeypaw Productions, MGM a vyjde 12. júna v kinách v USA. Informácie o distribúcii v slovenských a českých kinách doplníme neskôr.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *