Preskočiť na obsah

Britskí vampíri v novej hororovej komédii Eat Local

Eat Local spája vampírov s britským humorom.

Vampírsky hororový humor za posledné obdobie splodil niekoľko solídnych príkladov žánrovosti. Novozélandský What We Do in the Shadows (2014) si získal srdcia divákov i odborných komisií, o čom hovorí dvadsaťtri cien a sedemnásť nominácií. Americký film Bloodsucking Bastards (2015) s desiatimi nomináciami si taktiež získal svojich fanúšikov.

Jason Flemyng, herec z filmov ako Podfuk (Snatch, 2000) a Podivný Prípad Benjamina Buttona (The Curious Case of Benjamin Button, 2008), si od herectva odskočil k režisérskej stoličke a pre svoj debut si zvolil hororovú komédiu plnú vampírov, Eat Local.

Flemyng nám priblíži život vampírov vo Veľkej Británii, kde sa táto nočná rasa stretáva každých päťdesiat rokov na odľahlej a veľmi tichej farme. K spoločnému stolu si sadne aj ľudský samec bezhlavo zamilovaný do staršej vampírky. Všetko by išlo podľa pokojných plánov, nebyť špeciálneho polovojenského oddielu s cieľom vyhladiť vampírov. Netušili však, že to nebude také jednoduché.

Počas jednej noci sa tak bude viesť boj medzi ľuďmi a vampírmi. Kto si odnesie víťazstvo, alebo aspoň vlastný život, sa divák dočká najneskôr na budúci rok. Film sa nachádza v postprodukcii.

Scenár napísal Danny King a zahrali si v ňom Charlie Cox, Eve Myles, Mackenzie Crook a aj Freema Agyeman.

Trailer:

Značky: