Preskočiť na obsah

Blúdiaci duchovia v bollywoodskom horore 1921

Hororový Bollywood vo filme 1921.

Bollywood je masívna filmová mašinéria a hororový žáner je jeho značne populárnou súčasťou. Režisér a scenárista Vikram Bhatt si i napriek tomu myslí, že horor v Indii má ešte väčší potenciál a tvorcovia hororu by mali popracovať na tom, aby divákov k hororu opäť pritiahli a to uveriteľnými príbehmi. V. Bhatt vie o čom hovorí, sám stojí za obľúbenými hororovými filmami Raaz, 1920 či Haunted – 3D.

Práve on sa v roku 2018 vráti k svojej hororovej sérii 1920. Pôjde už o štvrtý film, s novými hercami a bude sa odohrávať o rok neskôr, teda v roku 1921, viď. názov 1921. Tri predošlé časti niesli názvy 1920 (2008), 1920 Evil Returns (2012) a 1920 London (2016). I keď posledné dva filmy nezožali obrovský úspech, prvý film zo série zarobil slušný balík v Box Office.

Navyše to vyzerá tak, že Vikram Bhatt si získal fanúšikov na svoju stranu a pokračovanie resp. spin – off okúsi úspech. Trailer na film vyšiel len 10.12.17 a na platforme YouTube dosiahol krásnych takmer 2,5 mil. vzhliadnutí.  Presne tak, podobné čísla môžu závidieť aj produkcie „hollywoodskych“ hororových filmov.

Príbeh hororu 1921 sa odohráva v Londýne, do ktorého sa presťahuje hudobník Ayush. V meste s tajomnou atmosférou si nájde priestranný a históriu nasiaknutý dom, v ktorom nebude mať núdzu o tóny inšpiratívnych múz. Namiesto krásne tóny hrajúcich múz Ayusha postretnú omnoho desivejšie entity. Začne si všímať tmavé siluety a bytosti, ktoré rozhodne nepatria do sveta živých.

Okamžite vyhľadá pomoc odborníka, ktorým je zhodou okolností pôvabná Rose. Tá má dar vidieť zablúdené duše z druhého sveta. Ayusha upozorní na to, že v dome sa nenachádzajú len nevinne blúdiace duše, ale aj niečo omnoho zákernejšie. Chodbami domu sa prechádza entita, ktorá chce premeniť Ayusha na svoju podobu. Zo začiatku je síce skeptický, no tragickú pravdivosť paranormálnej skutočnosti si uvedomí v momente, keď mu začne černieť pokožka.

Oboch tak čaká boj o život a pokoj stratených duší. Vo víre hororu však i napriek tomu začne kvitnúť láska, ktorá bude oboch motivovať k prekonaniu desivých udalostí.

O réžiu a scenár hororu 1921 sa postaral Vikram Bhatt (Raaz, Fear, 1920, Haunted – 3D). Vo filme si zahrali Karan Kundrra, Zareen Khan, Manjit Singh, Mark Williams a ďalší.

1921 z produkcie Loneranger Productions a Reliance Entertainment Production vyjde 12. januára v roku 2018 a to cez distribučnú spoločnosť Motion Picture Capital.

Trailer:

Zábery z filmu: