Vyšiel nový trailer k hororu Insidious: The Last Key

Nový trailer pre film Insidious: The Last Key je tu.

Zrejme už znieme ako pokazená gramofónová platňa, no filmy série Insidious naozaj patria medzi komerčne najúspešnejšie hororové filmy modernej histórie. Nie je to prekvapením, keďže za nimi stoja ikony súčasného hororu a to James Wan (Saw, Dead Silence, The Conjuring, The Conjuring 2, Insidious 1-2) a Leigh Whannell (Saw I-III, Dead Silence, Insidious 1-3). Pri Insidious a Insidious 2 sa o réžiu staral James Wan a o scenár Leigh Whannell. Pri treťom filme mal už réžiu na svojich pleciach Leigh Whannell. Scenár štvorky napísal opäť Leigh Whannell, no na režisérskej stoličke ho po Insidious 3 nahradil Adam Robitel (The Taking of Deborah Logan).

Insidious 3 bol návratom k minulým hororovým udalostiam, ktoré si zasadli na rodinu Lambertovcov. Film sa končí scénou, v ktorej Elise Rainier (Lin Shaye) spolu so Specsom (Leigh Whannell) a Tuckerom (Angus Sampson) odídu do vzdialenej a pre diváka neznámej lokácie.

Teraz už vieme, že Elise sa vráti do svojho rodného Nového Mexika a to hneď do domu, v ktorom po boku rodiny strávila svoju mladosť. Elise v ňom síce už dlhšie nežije, no stále ho obýva jej vlastná krv. Duchovia jej minulosti (doslova) si toto miesto vyhliadli z konkrétnych dôvodov. Film však nebude plný sentimentu a nostalgie, naopak, Elise bude čeliť doteraz najdesivejšej paranormálnej entite vôbec. Zvláštna bytosť s piatimi kľúčmi namiesto prstov totiž zdieľa spoločnú minulosť s Elise. Značnú časť Insidious: The Last Key tak strávime v dávnej minulosti, kde sa celý osobný horor započal. V poslednej (?) a najhoršej bitke s démonmi jej budú opäť pomáhať paranormálni vyšetrovatelia Specs a Tucker.

V Insidious: The Last Key si zahrali Lin Shaye, Leigh Whannell, Angus Samspon, Josh Stewart, Tessa Ferrer a mladú Elise stvárnila talentovaná Ava Kolker.

Film z produkcie Blumhouse Productions a Stage 6 Films mal vyjsť pôvodne 20. októbra tohto roku, no štúdio Universal Pictures nové pokračovanie Insidious odsunulo na január. Oficiálne tak vyjde 4. januára v roku 2018 a to aj v slovenských a českých kinách vďaka distribučným spoločnostiam Itafilm (Slovensko) a Falcon (Česká republika).

Oficiálny trailer k filmu Insidious: The Last Key vyšiel už v septembri, no spoločnosť Universal Pictures vydala niečo, čo vyzerá ako TV Spot alebo druhý trailer.

Ukážka nesie názov Big Whistle a naozaj, píšťalka tu hrá hlavnú úlohu. Okrem nej si tu fanúšik môže všimnúť červenú tvár démona, ktorý sa vyskytol vo všetkých doterajších troch častiach série Insidious.

Druhý trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

One comment

Comments are closed.