Paranormálne prípady v pripravovanom horore Ghost Stories

Film Ghost Stories zatrasie istotou racionality.

Veríte v existenciu nadprirodzeného? Myslíte si, že sa pod našou realitou skrýva skutočnosť nami doteraz nepochopená? Možno ale na paranormálny svet neveríte a na všetko sa pozeráte so skepticizmom. Doterajšie dôkazy považujete za nedostatočné a ľahko vysvetliteľné vedou a manipuláciou.

Či ste už na jednej alebo druhej strane, prípadne sedíte na plote, jedno je isté- Phillip Goodman naozaj na duchov neverí. Je psychológ a tak veľmi dobre pozná nedokonalosť našej mysle. Phillip si myslí, že ak existuje nami nepochopený desivý svet, nachádza sa priamo v našich hlavách a údajné paranormálne úkazy sú len manifestáciou nedokonalosti mozgu. Jeho obľúbená fráza znie „Mozog vidí to, čo vidieť chce.“

Ako psychológ sa vždy venoval vyvracaniu rôznych supernaturálnych úkazov, preto sa celkom poteší nájdeniu zbierky troch stratených a neobjasnených prípadov s iracionálnym tónom. Rozhodne sa s trojicou ľudí z nájdenej zložky stretnúť a za ich pomoci prísť k racionálnemu a plne logickému objasneniu ich problémov.

Prvým z nich je strážnik Tony Matthews, ktorý pomerne dávno strávil jednu osudnú noc v úplne prázdnom sklade. Odvtedy ho spomienky na tento zážitok mučia deň čo deň a absolútne si nevie vysvetliť, čoho sa stal svedkom. Druhým pánom na holenie je Simon Rifkind, ešte stále tínedžer, ktorý si v jeden neskorý večer vyskúšal jazdu lesom. To, čo sa mu prihodilo mu výrazne sťažilo život. Presne od toho večera nedokáže poriadne zaspať. Nespavosť sa stala bolestivou súčasťou jeho existencie a nikto mu nevie pomôcť. Tretím a posledným je Mike Priddle, muž s láskou k peniazom a s obdivom svojho takmer perfektného života. Tým „takmer“ je práve jeho presvedčenie o tom, že jeho nádherný dom obývajú duchovia.

Phillipa Goodmana čaká náročná práca a objasnenie týchto troch prípadov bude asi jeho doteraz najťažšou skúškou. Do každého jedného prípadu sa pustí sebavedome, no je tu aj veľká šanca na to, že zážitky pri lúštení záhad otrasú jeho racionálnym svetonázorom.

Film Ghost Stories je filmovou adaptáciou anglickej divadelnej hry s rovnomenným názvom od Jeremyho Dysona a Andyho Nymana. Hra mala svoju premiéru v roku 2010 a videlo ju viac než pol milióna divákov. Dvojica zodpovedná za divadelnú hru sa postarala aj o scenár a réžiu filmu. Vo filme si zahrali Andy Nyman, Alex Lawther, Paul Whitehouse, Jill Halfpenny a Martin Freeman, našim divákom pravdepodobne známy ako Dr. Wattson zo seriálu Sherlock.

Ghost Stories je z produkcie Warp Films ,Altitude Film Entertainment, Catalyst Global Media a Lionsgate. Film vyjde v apríli 2018 v UK a neskôr aj v USA vďaka IFC Midnight.

Trailer na prípad č. 1:

Trailer na prípad č. 2:

Trailer na prípad č. 3:

Zábery z filmu:

Plagát: