Ben Wheatley pozýva na hororovú prechádzku lesom vo filme ‚In the Earth‘

Mytológia a vírus v horore In the Earth.

Horor „v zemi“.

Bolo to v marci minulého roku, len dva týždne lockdownu v UK, kedy sa filmár Ben Wheatley rozhodol natočiť horor, ktorý by zachytil dobu so silou poznačiť celú generáciu. Vraj zachytávať udalosti súčasnosti a vložiť ich do žánru je podstata hororu. Tváriť sa, že sa nič nedeje a pokračovať v plánovaní iných projektov bolo preňho neautentické. Tak vznikol horor In the Earth.

Očakávať „bežný“ pandemický horor však nemusíte, bavíme sa predsa o filme Bena Wheatleyho, zodpovedného za Kill List (2011). Príbeh je zasadený do anglických lesov, obklopených desivou globálnou situáciou s nebezpečným vírusom. Zatiaľ čo zvyšok sveta pátra po riešení pandémie, vedci v tomto lese hľadajú odpoveď na zlepšenie úrodnosti plodín. Keď sa vedec a skautka vydajú na rutinný pracovný výlet do lesa, spoznajú jeho tajomné sily. Ktovie, možno folklórne príbehy o duchovi lesa čerpajú z reality.

Vo filme si zahrali Ellora Torchia, Joel Fry, Reece Shearsmith, Hayley Squires, John Hollingworth a Mark Monero.

In the Earth je z produkcie Rook Films, NEON a vyjde v amerických kinách 23. apríla 2021. V UK príde do kín 18. júna 2021. U nás film zatiaľ nemá stanovený dátum premiéry.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *