Preskočiť na obsah

Írsky vampír dostane chuť na čerstvú krv v hororovej komédii ‚Boys from County Hell‘

Írsky Dracula ožije.

Six Mile Hill je malé, ospalé a i napriek tradičným prírodným krásam nudné írske mestečko. Najväčšou pýchou komunity je legenda o Abhartachovi, údajnom lokálnom vampírovi s láskou k írskej krvi, ktorý údajne inšpiroval samotného Brama Stokera k napísaniu ikonického Draculu. Áno, podľa zvestí miestnych pyšných historikov to bol sám Bram Stoker, kto navštívil Six Mile Hill. Nie je to pritom až taká šialenosť. Historik Bob Curran ešte v roku 2000 vydal svoju prácu v prestížnom žurnále, kde porovnával folklór okolo Draculu a írskej legendy Abhartacha.

Podstatné je ale to, že údajný hrob upíra Abhartacha zostal poškodený a pootvorený po nedávnych prácach na ceste, na ktorých sa s veľkou „vervou“ podieľal Eugene s požehnaným svojho otca Francia. Či k nehode došlo nechtiac alebo úmyselne nemá príliš veľký vplyv na to, že Abhartach po vyrušení zo svojho spánku dostal veľkú chuť na čerstvú krv.

Film Boys from County Hell zrežíroval a napísal Chris Baugh (Bad Day for the Cut, 2017) a zahrali si v ňom Jack Rowan, Nigel O’Neill, Emma Paetz, Stella McCusker, Louisa Harland, Kathy Monahan, Andrea Irvine, Michael Hough, Fra Fee a ďalší.

Boys from County Hell je z produkcie Blinder Films, Screen Ireland, Six Mile Hill Productions, Shudder Endeavor Content a vyjde 22. apríla 2021 na Shudder.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *