Preskočiť na obsah

Perverzný a šokujúci Climax od kontroverzného režiséra filmu Zvrátený

Gaspar Noé s novým filmom.

Hororové príbehy z festivalu v Cannes pokračujú a po včerajšom morbídnom filme The House That Jack Built od Larsa von Triera nás čaká počin od filmára, ktorý taktiež miluje kontroverzie. Gaspar Noé možno nie je sám Satan v konvenčnej schéme hororu, no ak je pre niečo známy, tak je to záľuba v šoku a v znázorňovaní extrémov pri morálnych otázkach a spoločenských problémoch. Za zmienku stoja kontroverzné I Stand Alone (1998), Enter The Void (2009) alebo Love (2015). No ak je možné vybrať jednu snímku z jeho katalógu, ktorá by ho dokonale predstavila niekomu jeho tvorby neznalému, tak je to práve Irréversible z roku 2002. Irréversible nielenže obsahuje šokujúce surové násilie, ale taktiež jednu z najdlhších a najautentickejšie pôsobiacich scén znásilnenia v histórii kinematografie. Nie pre choré potešenie, ale pre vyspovedanie morálky každého jedného diváka.

Gaspar Noé má povesť zvráteného šialenca a so svojim novým filmom Climax si ju chce zapečatiť. Dej sa odohráva v polovici 90.rokoch a sleduje 20 tanečníkov, ktorí sa vydali na trojdňové sústredenie do opustenej budovy internátnej školy v strede lesa.

Po úmornom nacvičovaní choreografie a finálnej skúške sa rozhodli spoločne odreagovať na poslednej mega párty. Keď desiatky profesionálnych tanečníkov ovládnu miestnosť, môžete rátať so surovou šialenosťou a k nej patrí aj alkohol. Emmanuelle dokonca pripravil hlbokú misu plnú sangrie. Nejaký šikovník však do nápoja primiešal LSD.

Droga vtiahla väčšinu prítomných do hypnotického a rytmického tranzu slasti, vášne, sexuality a tanca. Ostatní však také šťastie nemali a tanečný parket sa pre nich stal zhmotnením ich osobného pekla. Násilie, sexuálne násilie, krik, sebapoškodzovanie, incest a psychotické stavy. To všetko v neutíchajúcom rytme tanečnej hudby.

Climax je audiovizuálne originálna žánrová zmes hororu, muzikálu a drámy.

Vo filme si zahrali Sofia Boutella, Romain Guillermic, Giselle Palmer, Kiddy Smile, Taylor Kastle, Sharleen Temple, Lea Vlamos, Alaia Alsafir, Thea Carla Schott, Kendall Mugler a ďalší.

Film si užil premiéru 13. mája na festivale v Cannes a distribučné práva pre USA si uchmatla spoločnosť A24 (The Witch, Hereditary). Film by mal vyjsť tento rok.

Trailer:

Zábery z filmu:

Značky: