Preskočiť na obsah

Záhadné zmiznutia v horore Blood Myth

Pravda schovaná za legendou.

Anglické nezávislé filmové štúdio Bearing 305 Productions sa predsa len dočkalo. Folk horor s príznačným názvom Blood Myth od Lukea Goslinga a Seana Browna vyjde na digitálnych platformách už onedlho 5. novembra cez High Octane Pictures. K oslave vyšiel nový oficiálny trailer a to i napriek tomu, že prvý teaser uzrel svetlo sveta ešte v roku 2016.

Tento nezávislý anglický horor sleduje novinára Jamesa Lincolna, ktorý čoraz viac premýšľa nad tým, či je jeho práca posolstvom, po ktorom naozaj túžil. Okrem toho spolu s jeho snúbenicou Harriet očakávajú príchod prvého potomka a myšlienka na otcovstvo mu taktiež nepridáva pokoj na duši.

V práci sa však dočkal aspoň na pohľad vzrušujúcej úlohy – napísať článok o zaujímavých miestnych legendách/konšpiračných teóriách. Jamesa začala okamžite lákať legenda o tichej dedine Herg. Kolujú o nej totiž príbehy, že každých 30 rokov jeden z obyvateľov zmizne bez jedinej stopy a už nikdy sa nevráti. Miestni si to dokonca značia do kalendárov ako „Thirty“. S týmito údajnými zmiznutiami sa zvykne spájať mysteriózny kult.

James to pochopiteľne nebral tak smrteľne vážne. Ľudia miznú neustále a príbehy o kultoch či nadprirodzených silách sú len to- príbehy.

Na víkend v dedine Herg si James pozval aj svoju budúcu manželku Harriet. Atmosféra tichého vidieku mohla obom len a len pomôcť. No keď sa v jeden deň zo svojich ciest vrátil do svojho dočasného domova a Harriet v ňom nenašiel, s ľakom začal premýšľať o pravdivosti desivej legendy.

Horor Blood Myth zrežírovali a napísali Luke Gosling a Sean Brown. Zahrali si v ňom Anna Dawson, Jonathan McClean, Matt Ray Brown, Hannah Chalmers a ďalší.

Film je z produkcie Bearing 305 Productions a vyjde 05.11.2019 cez High Octane Pictures na DVD a digitálnych platformách.

Trailer:

Zábery z filmu: