Preskočiť na obsah

Insidious stretáva Paranormal Activity vo filme Portal

Horor so žánrovou legendou.

Koncept lovcov duchov či vyšetrovateľov paranormálnych javov patrí medzi najpopulárnejšie televízne žánre. Programy ako „Ghost Adventures“ alebo „Ghost Hunters“ sa objavujú na obrazovkách vyše desať 10 rokov. Na webe to nie je inak, kanál Buzzfeed Unsolved Network len za rok a pol od oficiálneho spustenia dokázal nazbierať takmer 228 miliónov vzhliadnutí.

Po rovnakom úspechu túži aj Steven, ktorý so svojou crew kráča v šľapajách úspešných kolegov a slávnej konkurencie. Počas svojich paranormálnych výletov si však uvedomil, že na väčšine „desivých“ miest sa nedeje absolútne nič a jediným spôsobom prilákať divákov je skúšať dôkazom trošku pomôcť.

Steven však vie, že prerásť konkurenciu sa mu nikdy nepodarí, pokiaľ bude navštevovať otrepané duchmi posadnuté lokality. Rozhodne sa preto navštíviť tzv. Dalva House, v ktorom Richard Dalva zavraždil svoju manželku a dcéru.

Steven si po vykonaní rituálu v dome pomerne rýchlo uvedomí, že toto miesto je odlišné od tých ostatných. Paranormálne javy sa začnú zjavovať v takom množstve, že by sa nezmestili ani do celého hororového filmu. Natočiť túto skúsenosť je jedna vec, no prežiť ju je úplne niečo iné. A kto vie, možno sa v dome nachádza entita omnoho desivejšia ako obyčajný duch…

Horor Portal zrežíroval Dean Alioto. So scenárom mu pomohol Peter Dukes. Vo filme si zahrali Ryan Merriman (Final Destination 3), Heather Langenkamp (A Nightmare on Elm Street), Jamie Tisdale (From Dusk Till Down: Seriál) a ďalší.

Film je z produkcie High Octane Pictures, HorrorHound Films, Indie Syndicate Productions, Lotus Visual Arts a vyjde 15.10.2019 na iTunes, Google Play, Amazon, VUDU či FandangoNOW vďaka Vertical Entertainment.

Film sa predáva s podtitulom „Insidious stretáva Paranormal Activity“.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: